HABER

Nefes kesen rehine tatbikatı

Nevşehir'de düzenlenen tatbikatta, bir yolcu otobüsünü yolcuları ile birlikte kaçıran teröristler, polis ekiplerince kısa sürede etkisiz hale getirildi.

Nevşehir Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen tatbikat gereğince Nevşehir'de bir yolcu otobüsü teröristlerce kaçırıldı. Alınan ihbar sonrası harekete geçen polis ekipleri, önce otobüs güzergahında barikat kurarak teröristlerin otobüsü boş bir alana getirmelerini sağladı.

Burada içerisinde 2 terörist ve rehin aldıkları 8 yolcunun bulunduğu otobüsü abluka altına alan polis ekipleri, teröristlere 'teslim ol' çağrısı yaptı. Silahlı olduklarını ve polisin kendilerine yaklaşmaları durumunda ellerindeki rehineleri öldüreceklerini belirten terörist kılığındaki polisler, dışarıdaki mesai arkadaşları ile pazarlığa girişti.

Cezaevindeki arkadaşlarının bırakılması ile birlikte 100 bin dolar nakit para ve havalimanında uçuşa hazır bir uçak isteyen teröristler, sürekli olarak isteklerinin 1 saat içinde yerine getirilmesini, aksi takdirde rehineleri teker teker öldüreceklerini tekrarladı. Polislerin isteklerinin yerine getirileceği sözü karşısında bir rehineyi serbest bırakan teröristler, bunun iyi niyetlerinin göstergesi olduğunu ve isteklerinin bir an önce yerine getirilmesini istediklerini söyledi. Sürekli olarak teröristleri oyalayan polisler ise olay yerine özel tim ekiplerinin gelmesini bekledi. Olay yerine gelen özel tim ekiplerinden keskin nişancılar otobüs etrafında konuşlanırken bir bölümü ise panzer arkasına gizlenerek otobüse yaklaştı. Otobüsün etrafını saran özel tim daha sonra sis ve gaz bombaları kullanarak otobüs içerisindeki teröristleri etkisiz hale getirdi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön