HABER

Netanyahu: Saldırılara karşılık vereceğiz

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail'in güneyine artan Kassam ve havan saldırılarına karşı "derhal ve kararlı bir şekilde karşılık verecekleri" uyarısında bulundu.

TEL AVİV (A.A) - İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, son günlerde Gazze Şeridi'nden İsrail'in güneyine artan Kassam ve havan saldırılarına karşı "derhal ve kararlı bir şekilde karşılık verecekleri" uyarısında bulundu.

Netanyahu, haftalık olağan bakanlar kurulu toplantısının açılışında yaptığı konuşmada, geçen hafta içinde Gazze Şeridi'nden İsrail'e 20 Kassam roketi ve havan saldırısı yapıldığını belirtirken, bunu çok ciddi olarak nitelendirdi. Netanyahu, İsrail hava kuvvetlerinin, roketlerin yapıldığı alanları ve tünelleri bombalayarak derhal cevap verdiğini kaydetti.

Güvenliği tehlikeye atarak barışı engelleyen unsurların sadece füze ve roket saldırıları olmadığını ifade eden Netanyahu, "Sözler de tehlikeli olabilir" dedi. Netanyahu, geçen aylarda Filistin Yönetimi ve liderleri de dahil, her iki taraftan da bu şekilde saldırılar olduğunu söyledi. Netanyahu, Filistin medyasında ve eğitim sisteminde de tahrikkar ifadelerin devam ettiğini kaydetti.

Geri Dön