Nevruz bilançosu

ANKARA-ANKA-Türkiye genelinde legal ve illegal olarak düzenlenen 71 Nevruz etkinliğine toplam 43 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Bazı illerde terör örgütü propagandasını yapmak isteyen gruplar ayrıca 8 polisin yaralanmasına neden oldu. ANKARA(ANKA)-Türkiye genelinde legal ve illegal olarak düzenlenen 71 Nevruz etkinliğine toplam 43 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Bazı illerde terör örgütü propagandasını yapmak isteyen gruplar ayrıca 8 polisin yaralanmasına neden oldu.
Emniyet Genel Müdürlüğü'ne dün gerçekleşen Nevruz'a ilişkin gelen verilere göre toplam 33 ilde şölen, açık hava toplantısı, miting, korsan gösteri ve basın açıklaması şeklinde Nevruz için toplam 71 etkinlik düzenlendi. Bu etkinliklere yine polis kayıtlarına göre 123 bin 900 kişi katıldı.

Bazı illerde polis ve kamu binalarının taşlandığı, terör örgütü lehine poster ve flamaların açıldığı gösterilerde 43 kişi, 2911 sayılı Toplantı Gösteri ve Yürüyüş Kanunu'na muhalefet ettikleri, terör örgütü propagandasını yapmak, yasadışı pankart açmak gibi suçlardan Terörle Mücadele Şubelerince gözaltına alındı.

Bugün de başta Batman, Van ve Hakkari'de devam ettiği bildirilen Nevruz kutlamalarında 8 poliste çeşitli yerlerinden hafif şekilde yaralandı.