Nevruz kutlamaları PKK şovuna dönüştü

Diyarbakır'da sabah saatlerinde başlayan Nevruz kutlamaları PKK'nın gövde gösterisine dönüşürken, kadınlar yöresel kıyafetler giyerken erkeklerin ise PKK'lıların giymiş olduğu kıyafetleri giymeleri dikkat çekti. Diyarbakır'da vatandaşların Nevruz Bayramı'nın kutlandığı alana akın etmesi sonucu şehir merkezi sessizliğe bürünrken, yüzbinlerce kişi Nevruz Bayramını kutlamak için alana akın etti..

Nevruz mitinginde Öcalan protestosu

Öcalan'ı gömdüler

Demokratik Toplum Partisi tarafından organize edilen Nevruz kutlamaları Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi'nde başladı.
Vatandaşlar kentin 2 kilometre dışındaki Nevruz alanına gitmek için sabah 06,30 itibariyle Büyükşehir Belediyesi ve alt kademe belediyelerin sağladığı servis araçlarıyla Nevruz alanına intikal ettiler. Nevruz alanına giriş yapan bütün vatandaşlar polis arama noktasından geçtikten sonra alana girdiler. Diyarbakır Emniyet Müdürlüğü, Nevruz olağanüstü güvenlik önlemleri aldı. Yaklaşık 6 bin polis kent merkezinde ve nevruz alanında önlemler aldı. Nevruz alanına girenler PKK terör örgütü ve elabaşısı Abdullah Öcalan lehine sloganlar atarken, erkeklerin PKK'lıların kıyafetlerini giymeleri dikkat çekti.

Nevruz mitinginde Öcalan protestosu

Öcalan'ı gömdüler


Bu arada, 2 bin DTP tarafından görevlendirilen kişi de provakasyonu engellemek için görev yapıyorlar.
Diyarbakır'da vatandaşların Nevruz Bayramı'nın kutlandığı alana akın etmesi sonucu şehir merkezi sessizliğe bürünrken, yüzbinlerce kişi Nevruz Bayramını kutlamak için alana akın etti..

Nevruz mitinginde Öcalan protestosu

Öcalan'ı gömdüler

Sabahın erken saatlerinden itibaren araçlarla binlerce kişi Nevruz Bayramı'nın yapıldığı fuar alanına giderken, kentin en işlek cadde ve sokakları boşaldı. Binlerce kişi araçlarla ve yaya olarak Nevruz kutlamalarının yapıldığı alana akın etti. Nevruz alanına giden kalabalık renkli görüntüler oluştururken, yörelesel ve değişik kıyafetlerle Nevruz bayramına gidenlen şehirde renkli görüntüler oluşturdu. diyarbakır Emniyet Müdürlüğü vatandaşları Nevruz alanı civarında oluşturdukları kontrol noktlarından geçirdikten sonra Nevruz alanına sokarken, alanın yakınlarında çevik kuvvet ekipleri ve özel hareket timleri hazır bekletildi.

Nevruz mitinginde Öcalan protestosu

Öcalan'ı gömdüler

İHA