Nevruz kutlamalarına PKK yandaşları gölge düşürdü

İstanbul Beyoğlu'nda Nevruz Bayramı'nı bahane ederek toplanan yaklaşık 100 kişilik grup, yasa dışı slogan attıktan sonra polise taşlarla saldırdı. Çevik kuvvet ekipleri ise gösterici gruba biber gazı ile karşılık verdi.

Baharın gelişini müjdeleyen Nevruz Bayramı'nı bahane ederek Dolapdere'deki Çukur Mahallesi'nde toplanan ve aralarında çocukların da bulunduğu yaklaşık 100 kişilik grup, yaktıkları ateşin etrafında uzun süre bekledikten sonra bölücü terör örgütü lehine slogan attı. Ardından caddedinin başında güvenlik önlemi alan çevik kuvvet polisinin üzerine yürüyen grup, polise taşlı saldırıda bulundu. Bunun üzerine harekete geçen çevik kuvvet polisi, gösterici gruba biber gazı kullanarak müdahele etti. Biber gazının etkisiyle sokak aralarına kaçan şahıslarla, polis arasında uzun süre kovalamaca yaşandı. Olayla ilgili gözaltına alınan kimse olmazken, bölgede güvenlik önlemlerinin artırıldığı gözlendi.

Mersin'de PKK yandaşlarına, polis ekipleri müdahale etti.

Mersin'de terör örgütü yandaşları, yarın yapılacak olan Nevruz'u bahane ederek gece saatlerinde korsan gösteriler düzenledi. Örgüt yandaşlarının gösterileri özellikle Şevket Sümer, Güneş, Kardali, Yumuktepe ve Batıkent mahallelerinde yoğunlaşırken, göstericiler ara sokaklarda ateş yakıp, etrafında halaylar çekti ve terör örgütü lehine slogan attı. Ara sokaklarda yolları çöp konteynırı ile kapatan örgüt yandaşları, ana yollarda da yoldan geçen araçları taşladı. Demirtaş Mahallesi'nde boş bir alanda ateş yakarak, etrafında halay çeken gruba, polis panzerlerle müdahale etti. Yüzlerce kişiden oluşan grubu önce uzaktan izleyen polis ekipleri, grubun örgütün sözde bayrağını açması ve terör örgütü lehine sloganlar atması üzerine şahıslara müdahale etti. Çevik kuvvet ve polis panzerleriyle yapılan müdahalede, kalabalık panzerlere taşlarla saldırdı. Polisin müdahalesi ile ara sokaklara kaçarak dağılan terör örgütü yandaşları, polisin sıktığı gaz bombalarını da yerden alarak tekrar polis ekiplerinin olduğu yöne attı. Terör örgütü yandaşları ara sokaklarda sloganlar atarak izlerini kaybettirirken, olaylar nedeniyle bazı ev ve iş yerlerinin camları kırıldı. Polisin, olayların yaşandığı mahallelerde aldığı yoğun güvenlik önlemleri sürüyor.

Cizre'de 1'i polis 5 kişi yaralandı

Şırnak'ın Cizre ilçesinde Nevruz'u bahane eden terör örgütü yandaşlarına polis müdahale etti. Olaylarda 1'i polis memuru 5 kişi yaralandı.

Cizre ilçesinde Nevruz, havai fişek gösterisi ile kutlandı. Akşam saat 19.00 sıralarında ilçenin dört bir yanından hayaya atılan havai fişekler, Nevruz kutlamalarına renk kattı. Kutlamada polis ekipleri, yoğun güvenlik önlemleri aldı. Havai fişek gösterisi ile başlayan kutlamalarda sokak aralarında lastik yakan bazı grupların bölücübaşı Öcalan lehine slogan atmaları üzerine polis, bu gruplara biber gazı ile müdahale etti. Polisle göstericiler arasında çıkan arbedede 4 kişi yaralandı. Öte yandan, bir polis memuru da göstericilerin attığı taşla yaralandı. İlçede güvenlik güçleri, ana caddelerde güvenlik önlemlerini arttırdı. Polis panzerleri de sürekli devriye geziyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler