Nevruz'da lastik yakan çocuklara 10 YTL verdiler

Diyarbakır'da Nevruz kutlamalarını provoke etmek için lastik yakıp yasadışı slogan attığı sırada suçüstü yakalanan zanlı savcılıktaki ifadesinde, "İşsizdim, akşam lastik yakmam için bana 10 YTL verdiler. Çok pişmanım" dedi.

Diyarbakır'da 20 Mart'ta akşam saatlerinde lastik yakarak gösteri yaptığı iddia edilen zanlılar adliyeye çıkarıldı. Savcılıkta ifade veren göstericilerden 18 yaşındaki S.D. pişman olduğunu söyleyerek şunları anlattı:

"Ben ayakkabı boyacısıyım. 20 Mart günü İplik Mahallesi'nde top oynarken, beyaz renkli Ford transit marka bir araba geldi. Araçtan 3 büyük adam ve yaşları 10 ile 15 arasında değişen 12 çocuk indi. Araçtan inen sarışın 20 yaşlarındaki bir kişi bana 10 YTL vererek, akşam saatlerinde yanında getirdiği çocuklarla birlikte lastik yakmamızı, aksi taktirde öldüreceklerini söyledi. Benim de paraya ihtiyacım olduğu için biraz da korkumdan dolayı 10 YTL'yi aldım. Çocuklarla birlikte büyüklerin verdiği lastikleri yakıp yolun ortasına bıraktık.

Yüzünüzü kapatın dedikleri için kapattık. Bu sırada sloganlar atıldı, ben katıldım ama ne yaptığımın farkında değilim, sonra polisler gelerek bizi yakaladı. Ben para verildiği için bu eylemi gerçekleştirdim. Bu eylemi yaptığıma çok pişmanım".

Nöbetçi Ağır Ceza Mahkemesi'ne tutuksuz yargılanmak üzere sevk edilen S.D. mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler