New York savaş alanına döndü

Çılgınlıkların bir türlü sonunun gelmediği New York, şimdi de yastık savaşına sahne oldu. Kızlı-erkekli yüzlerce Amerikalı genç, evlerinden getirdikleri yastıklar ile New York'u savaş alanına çevirdi.

En ilginç yarışma, şov ve etkinliklerin gerçekleştirildiği New York'ta, dün de 'yastık savaşı' düzenlendi. Üniversite öğrencilerinin uğrak yerlerinden Union Meydanı'nda yerel saat ile 15.00'de (TSİ 21.00) başlayan ve bu sene üçüncüsü yapılan yastık savaşı, yaklaşık 2 saat sürdü. Yüzlerce gencin toplandığı alanda stardın verilmesi ile birlikte herkes yastıklar ile birbirlerine vurmaya başladı. Oldukça eğlendikleri görünen gençler, doyasıya vakit geçirdi. Mücadeleye dayanamayan yastıklar ise bir süre sonra dağıldı. Tüylerin ortaya dökülmesi ile birlikte ise her taraf beyaza büründü. Bir süre sonra yorgun düşen bazı gençler yere dökülen tüylerin üzerine uzanarak dinlendi. İlginç görüntülere sahne olan savaş, kahkahalarla sona erdi.

'Savaş gazilerinden' bir genç, dünyanın her yerinde burada olduğu gibi yastık ile kimseye vurulamadığını, New York'un bu yüzden farklı olduğunu ve bu yüzden çok sevdiğini söyledi. Arkadaşının kendisini hezimete uğrattığını anlatan Amerikalı genç kız, şimdi yorgun olduğunu ama gücünü toplar toplamaz yeniden savaşa devam edeceğini söyledi. Başka bir kız öğrenci de çok eğlendiğini, mücadele ettiğini ve ayakta kaldığını anlattı.