New York Times gezi fuarı açıldı

NEW YORK (İHA) - Dünyanın sayılı seyahat fuarları arasında gösterilen New York Times Travel Show bu sene 5'inci kez düzenleniyor.
Birçok ülkeden 30 binden fazla katılımcının iştirak ettiği fuarda toplamda 500 kadar sergi düzenleyici stand açtı. Ülkeleri biraraya getiren fuar, yeni yerlere turlar düzenlemek isteyen seyahat acentelerinin da gözdesi durumunda.

İlk gün sadece seyahat acentelerine açık olan fuar 1 Mart günü halka da açılacak. Fuara katılan Letonya en çok ilgi gören ülkelerden biri. Letonya'nın Washington Büyükelçiliği Ekonomi Ataşesi Inese Liepina, ülkesinin son zamanlarda büyük ilgi gördüğünü, bu fuara katılarak ilgiyi daha da artırmak istediklerini söyledi. Riga Turizm Ofisi Müdürü Baiba Plüme de, fuarın yararlı olacağına inandıklarını dile getirdi. Meksika'dan fuara katılan Gabriela Villareal, "Daha önce Letonya'da bulunmadım. Ancak bir grup kurup oraya götürmekle ilgileniyorum" dedi.

Çek Cumhuriyeti Havayolları Pazarlama Müdürü Julian Catignala da geçen pazar Letonya'dan döndüğünü belirterek, "Gerçekten muhteşem bir tecrübeydi. Çok sevdim. Letonya'nın başkenti Riga güzel bir şehir. Muhteşem bir mimarisi, harika yiyecekleri, gerçekten güzel birası ve eğlencesi var" diye konuştu.
New York'ta bulunan Jacob K. Javits Center'daki fuar, 29 Şubat-2 Mart tarihleri arasında açık kalacak.