New York Times hacklendi

Bundan iki hafta önce de teknik sorunlar yaşayan New York Times gazetesinin internet sitesi bu kez de hacker saldırısına uğradı.

New York Times hacklendi

Hacker saldırısından Twitter da nasibini aldı. Hacker saldırısı nedeniyle ABD'nin en çok takip edilen haber sitelerinden biri olan New York Times gazetesinin internet sitesine saatler boyunca erişim sağlanamazken, gazetenin haberleri geçici olarak sadece Twitter ve Facebook üzerinden yayımlandı.

Saldırıyı daha önce de birçok medya kuruluşuna düzenlenen benzer saldırılardan sorumlu olduklarını açıklayan ve Suriye lideri Beşar Esad'ı desteklediklerini söyleyen "Suriye Elektronik Ordusu" adlı bir grup üstlendi.

Bir bilişim uzmanı New York Times gazetesinin internet sitesinin Suriye'deki bir internet sitesine yönlendirildiğini kaydetti.

Söz konusu bilgisayar korsanları sadece New York Times gazetesinin internet sitesini değil, Huffington Post İngiltere sayfasını ve Twitter'ı da kontrol altına aldıklarını iddia etti. Ancak bu iki siteye erişimde herhangi bir sorun yaşanmadı.

Twitter'dan yapılan açıklamaya göre saldırıdan sadece fotoğraflar için kullanılan twimg.com etkilendi. Dolayısıyla sadece fotoğrafların görüntülenmesinde sıkıntı yaşandı.

©Deutsche Welle Türkçe

DW/dpa, BW/MÇ

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler