HABER

New York'u fare ve hamamböcekleri bastı

New York’un Bronx bölgesinde bulunan Kingsbridge Heights ve Mosholu adlı iki semt fare, hamamböceği ve lağım faresinin baskınına uğradı.

New York şehir yönetimi tarafından yapılan bir araştırmada, sözkonusu mahallelerde yaşayan insanların yüzde 63’ü, "sinir bozucu hayvan ve böcekleri" evlerinde hergün gördüklerini söyledi.

Sözkonusu mahallelerde yaşayan çok sayıda vatandaş hamamböceklerinin elbise çekmeceleri dahil evlerinin her tarafını işgal ettiğini söylerken, bazı vatandaşlar da "bu hayvanları ve böcekleri imha için ilaç kullanıyoruz ancak bir-iki hafta içinde eskisinden daha fazla sayıda böcek ve fareyle karşılaşıyoruz" şikayetinde bulundu.

New York İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yapılan araştırmada, en çok "istenmeyen hayvan ve böceklerin" sayıca en çok Bronx ve Brooklyn ilçelerinde bulunduğu ortaya çıktı. Bronx ilçesinin University Heights ile çok sayıda Türk’ün de yaşadığı Fordham mahalleleri ve Brooklyn’in Brownsville ve Crown Heights mahallelerinde yaşayanların yüzde 55’i evlerinde hergün fare, hamamböceği ya da lağım faresi gördüğünü dile getirdi.

Şehir sağlık yönetimi, sinir bozucu evcil hayvanların en az görüldüğü bölgelerin ise Manhattan adasındaki Upper East Side, Queens bölgesinin büyük çoğunluğu ve Staten Island adası olduğunu belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön