Nexus 5′te çıkarılabilir batarya olacak mı?

Yeni nesil Nexus akıllı telefon büyük merakla bekleniyor. Tam olarak hangi özelliklerle geleceği belli değil. Ancak bazı yorumlar cihazın nasıl olabileceğini ortaya koyuyor.

Nexus 5′te çıkarılabilir batarya olacak mı?

Eski telefonlarda çıkarılabilir bataryalar daha çok kullanılıyordu. Ancak çoğu üretici bataryayı akıllı telefonlara yerleşik olarak yapıyor. Bu bazı kullanıcılar tarafından yadırganıyor.

Nexus 4′ün önceki Nexus’lara göre bataryasının yerleşik olması ve hafıza arttırımı yapılamaması ise tepkilere neden olmuştu.
Mobil sektörün bazı eleştirmenlerine göre Google, Nexus 4′teki stratejisini değiştirmeyebilir. Nexus 5′te de aynı şekilde yerleşik batarya ve microSD kart desteğinin olmaması gerçekleşebilir.

Bu durum ise önceki pazar stratejisine bağlanıyor. Bunlarla birlikte ise 32 GB’lık Nexus 7 tablet baz alınarak 32 GB depolama alanının Nexus 5′e ekleneceğini, en aşağı da 16 GB depolama alanı seçeneğinin olacağı ileri sürülüyor. Bataryanın ise 3000 mAh olarak geleceği de ön görülüyor. Snapdragon 800 işlemci, 2 GB RAM (Bazılarına göre 3 GB RAM) ve Full HD ekran bahsedilen özellikler olarak iddia ediliyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler