HABER

Son dakika haberi: Nisa Mihriban bebekle çok konuşulacak ihmal iddiası! Bakıcı kadın hakkında 'taksirli yaralama' suçundan...

Son dakika haberi: Annesi tarafından terk edildikten sonra, Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz’ın süt annelik yaptığı Nisa Mihriban bebek Türkiye'nin gündemine oturmuştu. Nisa bebeğin yoğun bakıma kaldırıldığı haberi Türkiye'yi derinden üzdü. Öte yandan bebekle ilgili dikkat çeken bir ihmal iddiası gündeme geldi. Ayrıca bebeğin nüfustaki adının Ebrar Nil Sepetçioğlu olduğu öğrenildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlattı.

Son dakika... İstanbul'un Pendik ilçesinde biyolojik annesinin terk etmesi üzerine Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz'ın süt annelik yaptığı 3 aylık Mihriban Nisa bebek Türkiye'nin sempatisini toplamıştı. Nisa bebeğin bu sabah yoğun bakıma kaldırılması herkesi derinden üzdü. Bebekle ilgili ihmal iddiası üzerine inceleme başlatıldı.

4653832

Pendik’te terk edilmiş bir bebek vakasında giden Acil Tıp Teknisyeni Büşra Durmaz’ın 3 aylık bebeğe sütannelik yapması Türkiye’nin gündemine oturdu. Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü’ne verilen bebek, bakımevine yerleştirildi. Ancak dün rahatsızlanan Nisa bebek, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim Araştırma Hastanesi’nde yoğun bakıma alındı.

35113868331010ae86e36e11faf41927

Polis ekipleri Nisan bebekle ilgili ihmal iddiaları için inceleme başlattı. Nisa bebeğin boğazına kaçan bir cisim nedeniyle yoğun bakıma kaldırıldığı öğrenildi. Bunun üzerine Çocuk Bakımevi’nde görevli bakıcı hakkında "ihmal" iddiasıyla inceleme başlatıldı. Bakıcı D.Y’nin ifadesine başvurulduğu öğrenildi.

BAKICININ İFADESİNE BAŞVURULDU

Nisa Mihriban’ın yoğun bakıma kaldırılması üzerine yapılan incelemede, bebeğin bakıldığı Çocuk Bakımevi’nde bakıcı ihmali olduğu anlaşıldı. İddiaya göre burada bebeğin bakımını yapan D.Y. adlı bir kadın hakkında ise “taksirle yaralama” suçundan işlem başlatıldı. Bebeğin yoğun bakıma kaldırılma sebebinin boğazına kaçan kusmuk benzeri bir madde olduğu, bebeğin bakımını yapan D.Y.’nin ihmali olduğu iddiasıyla hakkında işlem başlatıldığı öğrenildi.

NÜFUSTA EBRAR NİL

Nüfus kayıtlarına göre 3 Ocak 2022 doğumlu olan bebeğin, nüfus kayıtlarında isminin Ebrar Nil Sepetçioğlu olduğu öğrenildi. Bebeğin biyolojik annesi Ebru S.'nin Instagram'dan tanıştığı Murat Ç. ile olan ilişkisinden hamile kaldığı, 2019 yılında yaptığı imam nikahlı evlilikten ise 1.5 yaşında bir kız çocuğu daha olduğu öğrenildi. İmam nikahlı eşinden ayrıldıktan sonra kadın sığınma evlerinde kalan Ebru S.'nin, hamile olduğunu öğrendikten sonra Murat Ç.'yi aradığı ama 'Çocuk senden' deyince tepki gördüğü belirtildi. (DHA)

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olayla ilgili ihmal incelemesi sürerken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da, idari soruşturma başlattı. Olayın nasıl gerçekleştiği, görevli personelin herhangi bir ihmali olup olmadığının araştırılacağı kaydedildi.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Anne E.S. tarafından terk edilen Nisa bebek, 30 Mart’ta emniyet birimleri tarafından Bakanlığımıza bağlı bir kuruluşa getirilmiştir. 31 Mart sabahı solunum güçlüğü çekmesi nedeniyle kurumda görevli sağlık personeli tarafından Nisa bebeğe müdahale edilmiş ve ambulansla hastaneye götürülmüştür. Konuyla ilgili derhal adli ve idari soruşturma başlatılmıştır."

Geri Dön

En Çok Aranan Haberler