HABER

Nokia eski günlerini arıyor

Nokia eski günlerini arıyor

Akıllı telefon piyasasının hızlı yükselişine ayak uyduramayan Nokia eski günlerine dönmek için elinden geleni yapıyor. Sıradaki hamle ise Windows Phone işletim sistemi.

Microsoft’un akıllı telefon işletim sistemleri arasında kendine yer edinmeye çalışan işletim sistemi Windows Phone’a bel bağlayan Nokia’nın geleceği parlak gözüküyor.

Birkaç yıl öncesine kadar cep telefonu pazarında açık ara liderliğini sürdüren Nokia 2011 yılının sonlarına doğru bu durumlara düşeceğinden habersizdi sanıyoruz. Çünkü geçmiş birkaç yılda rakipleri Nokia ile aralarındaki farkı yaparak açık ara öne geçtiler. Özellikle akıllı telefonlar konusunda geri kalan firmanın bomba ürünleri geçtiğimiz günlerde tanıtıldı.

Windows Phone işletim sistemine sahip bu ürünleri rakiplerinden ayıran fazla bir özellik olmasa da fiyat açısından oldukça rekabetçi seçenekler ile kullanıcıların beğenisine sunuluyor. Piyasadaki Windows Phone telefonların genel özellikleri birbirine çok benzer. Nokia’da Windows Phone telefonları için gayet güzel donanımlar hazırlamış. Nokia’nın akıllı telefonlarını diğer ürünlerle karşılaştırdığımızda tek farkın fiyat olduğunu görüyoruz. Uygun fiyatlarla satılacak Nokia’nın Windows Phone işletim sistemi yüklü telefonlarının geleceği parlak gibi gözüküyor.

Microsoft ve Nokia’nın uygulama geliştiricilere yaptığı yatırımlar ise önümüzdeki günlerde Nokia’nın fazlasıyla işine yarayacak gibi gözüküyor. Firma geliştiricilerin kalbini kazanırsa önümüzdeki 5 yıl için zirvedeki yerini sağlamlaştırabilir.

[

****](http://www.scroll.com.tr/55550/cift-sim-kartli-android-telefonu-huawei-u8520/)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön