Nokia’nın 6inç tabletinden yeni bilgiler

Nokia’nın çıkaracağı düşünülen tableti yavaş yavaş günyüzüne çıkmaya başlıyor.

Nokia’nın 6inç tabletinden yeni bilgiler

Her zaman tablet piyasasından uzak duran Nokia, biraz geç de olsa tablet piyasasına girmek istiyor. Daha önce ön yüzü ile ilgili bir görselin ortaya çıktığı Nokia tablet’in şimdi de teknik özellikleri göründü.

Söylenenlere göre Nokia’nın tableti Bandit kod adıyla anılıyor. Bandit, 6 inç 1080P Full HD ekrana sahip ve gücünü 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon işlemciden alıyor. Son zamanlarda telefonlarında yüksek çözünürlüklü kameralarını görmeye alıştığımız Nokia, tablette de bizleri şaşırtmıyor ve 20 MP kamera iler karşımıza çıkacağı belirtiliyor. Kameranın bulunması nedeniyle arka kasada ufak da olsa bir çıkıntı bulunacağı da söylenenler arasında. Polikarbonat malzemeden üretileceği belirtilen tablet bu sayede hem dayanıklı hem de hafif olabilecek.

The Verge’in aktardıklarına bakılırsa Bandir şu anda AT&T tarafından test ediliyor ve 2013 yılının sonlarında piyasadaki yerini alacak. Fakat şu an için kesinleşmiş bilgiler değil ve Nokia’nın yakın zamanda konuyu açıklığa kavuşturması bekleniyor.

Lady Gaga, Applause ile 1 Günde Rekor Kırdı

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Diğer Haberler