Norveç'te Kur'an-ı Kerim provokasyonu

Norveç'te aşırı sağcı "Norveç'in İslamlaşmasını Durdurun" grubu yöneticisi Anna Braten, Müslümanlara hakaret ederek Kur'an-ı Kerim'i yere fırlattı.

Norveç'te Kur'an-ı Kerim provokasyonu

Norveç'in başkenti Oslo'ya 45 kilometre uzaklıktaki Müslümanların yoğun yaşadığı Drammen kasabasında bir gösteri yapan aşırı sağcı grup SION, Norveç'te İslam'ın yasaklanmasını istedi.

Grubun yöneticisi Anna Braten burada yaptığı konuşmada Norveç'te İslam'ın yeri olmadığını ve Kur'an-ı Kerimlerin toptan yok edilmesi gerektiğini savundu.

HAKARETLER YAĞDIRDI

Daha sonra yırtmak için eline Kur'an-ı Kerim'i alan Braten'e polis müdahale etti. Polis müdahalesinden sonra Kur'an-ı Kerim'i yere atan Braten, Müslümanlara hakaret yağdırdı.

2019_haziran_norvec

Norveç haber ajansı NTB'ye açıklamada bulunan Oslo Emniyet Müdürlüğünden Inge Lansrud, Kur'an-ı Kerim'e yönelik provokasyon başladıktan sonra gösteriye izin vermediklerini belirtti.

Norveçli aktivist ve Müslümanlardan oluşan 30 kişilik grup da İslam karşıtı eyleme sert tepki göstererek karşı gösteri yaptı.

Geçen ay da Danimarka'da aşırı sağcı Sıkı Yön (Stram Kurs) hareketi lideri Rasmus Paludan'ın Müslümanların yoğun yaşadığı semtte Kur'an-ı Kerim'i yakıp Müslümanlara küfür etmesi büyük tepki çekmişti. İki hafta öncede Finlandiya'da aşırı sağcı Önce Finlandiya İnsanı Partisi (Suomen Kansa Ensin) Başkanı Marco de Wit, Avrupa Parlamentosu (AP) seçimlerine yönelik çalışmalarında Kur'an-ı Kerim'i yırtıp yere atarak büyük bir provokasyon yapmıştı.

Kaynak: AA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 76 yorum
kuranı kerim bütün insanlıga gelmiştir.ALLAHIN kitabına saygılı olalım lütfen... .kuranı okudunmu,?,kesin okumamışşsındır.okusaydın böyle davranmazdın.islamın yayılmasını önlemek isteyen devletler ve insanlar bir gün helak olursunuz,tövbe edin ve islama dönün....
be aptal kadın almışsın eline bir oku ne yazıyor müslümanım diyen yobazlara bakarak islamı yorumlamayın Allah öyle müslümanlarada lanet ediyor kur'anda.
Allah senin ellerini kırsın inşallah
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler