Norveç'in Paris'i ölü bulundu

Norveç'in Paris Hilton'ı olarak bilinen sosyete kızı çöplükte ölü bulundu. İngiliz polisi olayla ilgili Ortadoğulu bir milyarderin oğlunu arıyor.

İŞTE NORVEÇ'İN PARİS HİLTON'U

Geçen cuma gecesi arkadaşlarıyla birlikte Prens Harry, Madonna, Keira Knightley gibi isimlerin müdavimi olduğu Londra'nın en pahalı barı Maddox'a giden genç kız, daha sonra yanındakilere başka bir partiye gideceğini söyledi. Sabaha karşı bir taksiye bindi ve bir daha kendisinden haber alınamadı.

Yakınları ertesi gün polisi arayarak Martine'in kayıp olduğunu belirtti.

İŞTE NORVEÇ'İN PARİS HİLTON'U

Babası Norveç'in en ünlü işadamlarından biri olan genç kızın cesedi bir gün sonra Londra'da 10 bin dolar kira verdiği evinin çöplüğünde ölü olarak bulundu.

23 yaşındaki Martine Vik Magnussen'in öldürülmeden once 26 yaşındaki Faruk Abdülhak ile Londra'da özel üyelere açık bir gece kulübünde eğlendikleri belirlendi.

İŞTE NORVEÇ'İN PARİS HİLTON'U

Magnussen'in cesedi iki gün sonra Londra'nın merkezinde bulunan Abdülhak'ın kaldığı otelin bodrum katındaki moloz ve çöplerin altına saklanmış bir halde bulundu.

Ceset üzerinde yapılan otopside öğrenci olan Magnussen'in boynunda yara izleri olduğu belirlendi anacak ölümün kesin nedeni henüz anlaşılamadı.

İŞTE NORVEÇ'İN PARİS HİLTON'U

Bu arada Abdülhak'ın ülkeyi terk edip Yemen'e kaçtığı belirlendi. İngiltere ile Yemen arasında suçluları iade anlaşması bulunmuyor.

The Sun gazetesi uçuş kayıtlarına gore Abdülhak'ın ülkeyi Magnussen'in ölümünden hemen sonra terkettiğini bildiriyor.

Polis güzel kadının ölmeden önceki son saatlerini soruşturmak amacıyla Abdülhak'ı aradıklarını söylüyor.

Norveç medyası Abdülhak'ın Facebook'da Magnussen'in arkadaşları listesinde bulunduğu için olaya "Facebook cinayeti" adını taktı.

İŞTE NORVEÇ'İN PARİS HİLTON'U

Norveç'in en zengin ailelerinden birinin kızı olan Martine Magnussen, geçen eylül ayında Norveç'ten İngiltere'nin başkenti Londra'ya okumaya geldi. Kısa bir süre sonra gece hayatında sık sık boy göstermeye başlayınca Londra sosyetesinin aranan isimlerinden birisi oldu. Abdühak ve Magnussen Londra'daki Regent College'de işletme eğitimi görüyorlardı. Abdülhak'ın Yemenli milyarder babası Şahir'in ülkede büyük oteller zinciri sahibi olup aynı zamanda da Pepsi Cola'nın yöneticilerinden olduğu belirlendi.

İŞTE NORVEÇ'İN PARİS HİLTON'U