Notre Dame Katedrali'nde çıkan yangının nedeni belli oldu!

Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan Notre Dame Katedrali'nde çıkan yangının yüksek ihtimalle bir kısa devre nedeniyle çıktığı duyuruldu.

Fransız polisinden yapılan açıklamada, Notre Dame Katedrali'ndeki yangınla ilgili yürütülen soruşturmanın, yangının sebebinin yüksek ihtimalle bir kısa devre olduğunu ortaya koyduğu belirtildi.

Polis yetkilisi ayrıca yapının halen içerisinde çalışmak için çok tehlikeli olduğunu ve güvenlik nedeniyle içeri girişlere izin verilmediğini söyledi.

Daha önce Fransız medyası da tarihi yapıdaki yangının sebebiyle ilgili olarak kısa devre iddiasını ortaya atmıştı. Le Parisien gazetesi dün güvenlik kaynaklarına dayandırdığı haberinde, renovasyon çalışmalarında kullanılan taşıyıcı mekanizmalarda oluşan bir kısa devre ihtimalinin öne çıktığını duyurmuştu.

  1. yüzyılda inşa edilen Notre Dame Katedrali, Pazartesi akşam alevler içinde kalmış, tarihi yapı yangından ağır bir şekilde hasarlı çıkmıştı.

İKİ ANA KULE YANGINDAN KURTULDU

Yangın nedeniyle çatısının 3'te 2'si yanan Notre Dame'ın iki ana kulesi ise yangından kurtulmayı başarmıştı.

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, 5 yıl içerisinde tarihi katedralin yeniden inşa edileceğini belirtirken, yeniden yapım çalışmaları için şu ana dek 1 milyar Euro'ya yakın bağış toplandı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 17 yorum
Üzüldük mü Hayır..
sanat düşmanı yobaz arap
@cagatay2000 Ayasofyaya bi sey olsa yine bu lafi söylermisin?
niye sen tarih düşmanımısın....
@cagatay2000 insan düşmanı cahil avrupa taklitçisin
adamlar tarihlerine nasıl sahip çıkıyorlar,kutluyorum bizde olsa yerine hemen AVM inşa ederlerdi
adamlar tarihlerine nasıl sahip çıkıyorlar, kutluyorum bizde de olsa hemen yerinde AVM inşa ederlerdi
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler