Nükleer deneme başarılı oldu! Türkiye'ye de gönderiyorlar!

Nükleer silahlanma karşıtlarına kötü haber ABD'den geldi! B61-12 güdümsüz nükleer bombasının ilk yeterlilik testlerini başarıyla tamamladı. Washington, B61-12 bombalarını Almanya, İtalya, Türkiye, Belçika ve Hollanda’daki askeri üslerine konuşlandırmayı planlıyor.

Nükleer deneme başarılı oldu! Türkiye'ye de gönderiyorlar!

ABD merkezli Military.com haber portalı, ABD Hava Kuvvetleri’nin B61-12 nükleer bombasının ilk yeterlilik testlerini başarıyla tamamladığını ve denemeler sırasında B-2 Spirit ‘hayalet uçakların’ kullanıldığını duyurdu.

NÜKLEER FÜZE DENEMESİ

ABD Ulusal Nükleer Güvenlik İdaresi’nden (NNSA) yapılan açıklamada, “Bu yeterlilik denemeleri, B61-12’nin yapısının sistem şartlarına uygun olduğunu gösteriyor ve B61-12’lerin kullanım süresini uzatma programının ulusal güvenlik koşullarına uygun olarak ilerlediğini ortaya koyuyor” dendi.

TÜRKİYE'YE DE GÖNDERECEKLER

ABD, B61-12 bombalarını Almanya, İtalya, Türkiye, Belçika ve Hollanda’daki askeri üslerine konuşlandırmayı planlıyor. ABD Kongresi’nin değerlendirmelerine göre 2017-2046 döneminde
Amerikan taktik nükleer kuvvetlerin modernizasyonu için 25 milyar dolar harcama planlanıyor.

    1. nesil F-35 Lightning II çok işlevli avcı uçaklarının platformuyla uyumlu olacak B61-12 bombalarının ilk grubunun 2020’ye doğru orduya teslim edilmesi bekleniyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
Adamlar izin bile istemiyor. Hadi deli kanlı AKP'liler, gönderin amerikayı bu ülkeden.
@ata_ata_1997 Amerikayı bu ülkeye AKP mi Soktu Biz kazanırsak AB ile Müzakereleri için her Türlü insiyatifi kullanacağız diyen kim
babangil değilmi gelin akp ur karşı bize yardim edin diye çağıran...
abi kovalayın şu amerikayı sokmayın memlekete
elinizde patlasınlar inşallah !!!
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler