Numan Kurtulmuş'tan son dakika Ayasofya ve anket sonucu açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Ayasofya'nın 15 Temmuz'da ibadete açılma ihtimaliyle ilgili soruya, "İnşallah daha önce açılır. Bana sorarsanız bugün açılsın. Şu an yüksek yargıda olan bir iş. İnşallah yargı bu konuda müspet bir karar verir." şeklinde yanıt verdi. Kurtulmuş, anket sonuçlarına göre AK Parti'nin oy kaybettiği haberleri üzerine ise, "AK Parti en yakın siyasi rakibiyle arasında neredeyse iki katı mesafe olacak kadar birinci partidir. Oy kaybı söz konusu değildir" dedi.

Numan Kurtulmuş'tan son dakika Ayasofya ve anket sonucu açıklaması

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş gündeme ilişkin önemli açıklamalarda bulundu.

Kurtulmuş'un açıklamalarından satır başları:

Cumhurbaşkanlığı sisteminin başarıyla devam ettiğini açıklayarak, "Eksikleri noksanları varsa uygulamaya bakılarak uygulamalarda düzenlemeye gidilebilir." dedi.

ANKET SONUÇLARINA GÖRE AK PARTİ'NİN OY KAYBETMESİ

Bizde kamuoyunu her zaman takip ediyoruz. AK Parti en yakın siyasi rakibiyle arasında neredeyse iki katı mesafe olacak kadar birinci partidir. Milletin büyük bir desteği söz konusudur. AK Partinin oy kaybı söz konusu değildir. Biz kendi dersimize çalışıyoruz.

15 TEMMUZ'DA AYASOFYA İBADETE AÇILIR MI?

İnşallah daha önce açılır. Bana sorarsanız bugün açılsın. Şu an yüksek yargıda olan bir iş. İnşallah yargı bu konuda müspet bir karar verir. Ayasofya'nın ibadete açılmasını bekliyoruz.

ERKEN SEÇİM KONUSU

Erken seçim meselesi ittifaklar meselesi gündemi saptırmak için ortaya çıkıyor.