HABER

Nuri Şahin futboluyla büyük takdir topladı

Almanya Birinci Lig (Bundesliga) takımlarından Borussia Dortmund'da oynayan milli futbolcu Nuri Şahin (18), Werder Bremen karşısındaki futboluyla büyük takdir topladı.

Spor dergisi Kicker, "Şahin, cehennemden geçmek zorundaydı" başlığıyla verdiği haberde, bir süreden bu yana form düşüklüğü nedeniyle yedek kulübesinde oturan Nuri'nin, Werder Bremen karşısında çok iyi bir oyun çıkarttığını, kötü oynadığı dönem ile ilgili olarak da "Cehennemden geçtim. Ancak Bremen'de bir şansı hak etmiştim. Bunu da iyi kullandım" şeklinde konuştuğunu yazdı.

Nuri'yi kötü günlerinde de desteklediği ve her zaman "kariyeri henüz yeni başladı" şeklinde konuştuğu ifade edilen Borussia Dortmund'un spor sorumlusu Michael Zorc da Nuri'nin, yoğun bir şekilde eksikliklerini gidermek için çalıştığını belirtti.

Nuri'nin çok iyi ilerleme sağladığının sahada görüldüğünü kaydeden Zorc, Nuri'nin çok olumlu yanları olduğunu, ancak genç bir oyuncudan hemen her şeyi mükemmel yapmasının beklenemeyeceğini sözlerine ekledi.

Zorc, Nuri'nin 1 saatlik oyundan sonra oyundan alınmasıyla ilgili olarak da uzun zaman yüksek bir tempoyla oynamayan bir oyuncunun belirli bir süre sonra dinlendirilmesi gerektiğini, bunun daha önce de kendisine söylendiğini ifade etti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön