NYT’tan ABD ile anlaşmanın ardından Türkiye analizi

Türkiye ile ABD arasında yapılan görüşmelerin ardından varılan anlaşma, ABD basınında geniş yankı uyandırdı. Amerikan New York Times (NYT) gazetesinde anlaşmayla ilgili olarak dikkat çeken bir analiz yazısı yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ve Türk-Amerikan heyetleri arasında dün Ankara'da gerçekleştirilen ve beş saate yakın süren görüşmeler anlaşmayla sonuçlandı.

"TÜRKİYE İÇİN BİRÇOK AÇIDAN ZAFER"

Amerikan New York Times gazetesi konuya ilişkin haberinde mutabakatı "Türkiye için birçok açıdan zafer" olarak yorumladı.

Anlaşma kapsamında Türkiye güney sınırını terör unsurlarından temizlemek için 9 Ekim’de başlattığı Barış Pınarı Harekâtı’na ara verecek. Buna karşılık ise terör örgütü PKK uzantısı YPG güçleri Barış Pınarı Harekâtı’yla terörden arındırılması hedeflenen bölgeden çekilecek. Ancak Türk ordusu askerlerini Suriye’den çekmeyecek.

"TÜRKİYE'YE İSTEDİĞİNİN BİRÇOĞUNU VERDİ"

Amerikan New York Times (NYT) gazetesi, “Türkiye savaşı durdurmayı kabul etti, fakat güçlerini kuzeydoğu Suriye’den çekmeyecek” başlıklı kapsamlı haberinde anlaşmanın detaylarını irdeledi.

NYT haberinde, “Fakat anlaşma, birçok açıdan Türkiye için zafer. Türkiye’ye istediğinin birçoğunu verdi ve Trump’ın ekonomik yaptırımlarını engelledi” ifadeleri yer aldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 47 yorum
Ülke Menfaatlerini Korumak için , Güçlü Bir Ordu Olmazsa Olmazdır.. Ama Yetmez! Bu gücü Gerektiğinde Gösterebilecek Bir Siyasî İrâde Gerekir.. Bugün gelinen nokta; Türkiye Cumhuriyeti Devletinin Askerî ve Siyasî bir Zaferidir.. 10 Yılda Kabul ettiremedigi şartları, 10 Günde Kabul ettirdi
@fatihin_fedaisi ALLLOOOOOOO Mektupda ne yazıyor? haaaaaaaaa ne yazıyor.... sen ne saçmalıyorsun?
kardeş insallah adamlar geri cekiliyoruz manasina onlarca sehit vermeyiz. cunku askerlerimiz beklicek karsimizdaki adamlar hain saldirabilirler bizimkilere Allah esirgesin
@fatihin_fedaisi AYNEN ÖYLE...
Fatihin fedaisi Abd bankaların daki paralarmı yoksa,kankalar mı?birde bu yönden düşün ba kalım
artık, biz birlik olursak hiçbir gücün madden veya manen önümüzde engel olamayacağını anlamamız lazım...
usd alanlar husrana ugradi simdi RTE yi kotuluyorlar normal zaten bunlar savasa hayir diyenlerdi .
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler