O asker ilk kez görüntülendi

Reyhanlı ile ilgili istihbarat belgelerini ele geçirip medyaya sızdıran o asker görüntülendi.

O asker ilk kez görüntülendi

'Kızıl Hackerlar' olarak bilinen bilgisayar korsanları grubu Redhack'ın, Jandarma İstihbarat Daire Başkanlığı'na ait Reyhanlı saldırısıyla ilgili belgeleri Twitter üzerinden yayınlanması üzerine başlatılan soruşturma kapsamında Amasya Jandarma Komutanlığı'nda vatani görevini yapan jandarma çavuş U.K. gözaltına alındı.

Belgeleri cep telefonu ile görüntüleyerek paylaştığı iddiasıyla Sivas'taki 5'inci Er Eğitim Tugayı Komutanlığı'nda askeri savcılığa getirilerek sorgulanan K., çıkarıldığı Askeri Mahkemece 24 Mayıs'ta tutuklandı.

25 YILA KADAR HAPİS İSTEMİ

Sivas Asker Cezaevi'nde 24 Mayıs'tan bu yana tutuklu bulunan U.K. hakkında Sivas 5'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Askeri Savcılığı tarafından hazırlanan iddianamede devletin güvenliğine ilişkin belgeleri temin, devletin güvenliğine ve siyasal yararlarına ilişkin belgeleri açıklama suçlarını zincirleme işlediği gerekçesiyle TCK'nın 326 ve 43'üncü maddeleri uyarınca 25 yıla kadar hapis cezası istendi. Askeri Mahkemeye sunulan iddianamenin kabulü bekleniyor.

AVUKATLARDAN SUÇ DUYURUSU

U.K.'nın avukatları, askeri cezaevinde yapılan muayenelerde müvekkillerinin yanında askerle birlikte ve elleri kelepçeli muayene edildiğini ve çırılçıplak soyulduğunu iddia ederek Sivas Cumhuriyet Başsavcılığı'na doktorlar ve askeri görevliler hakkında şikayette bulundu. Başvuruda konuya sivil savcılığın bakması istendi. Bu kapsamda U. K., bugün elleri kelepçeli olarak cezaevi aracı ile Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne getirildi. Burada Adli Tıp bölümünde sivil doktorlarca muayene edilen K., daha sonra yeniden cezaevine götürüldü.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 7 yorum
belge dogru olduguna gore asil yargilanmasi gereken bu vatansever olmamali.
bu hakerlere müebet neden vermiyorsunuz bu adaamlar bence elis silahlı düşmandan çok daha yehlikeliler..
belge yalan mi? değil o halde pkk ile görüşen şerefsizdir demedi mi bülo efendi oda yargilansin
ne olursa olsun o belgelerı kendı başına yayınlamak bence imkansız bir şey
az bile vermisler vatana ihanetten muebbet versinler vatani korumasi gerekn asker karargahdan belge calip ortaya cikariyor bu adam kozmik odaya girse demekki ordaki belgeleri de amerikaya verecek..
Kozmik odaları yıllar önce akp açtı amerikaya uyanın artık
iyi de kardesim, sizin teröristlerle iliskilerinizi ortaya cikaran herkese ceza vermeye calisiyorsunuz. Peki teröristle isbirligi icinde olan adamlar ceza alacak mi?
Diğer Haberler