HABER

O okul müdürü hakkında soruşturma başlatıldı

Erzurum Emniyet Müdürlüğü’nce düzenlenen Huzur toplantısında şok sözler sarf eden Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aydın, hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü’nce soruşturma başlatıldı.

O okul müdürü hakkında soruşturma başlatıldı

Dün Erzurum Lisesi Konferans Salonunda Yakutiye İlçe Emniyet Müdürlüğü'nce düzenlenen 'Huzur Toplantısı'nda söz alan ve "Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin" şeklinde görüş belirterek tepkileri üzerine çeken Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aydın, hakkında Milli Eğitim Müdürlüğü’nce soruşturma başlatıldı.

[

****](http://haber.mynet.com/vatana-millete-zararli-cocuklar-yurumeden-616857-guncel/)

Konuyla ilgili Erzurum Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada şöyle denildi:

“20 Şubat 2012 tarihinde saat 14.00’de ilimiz Yakutiye ilçesinde, Erzurum Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polis Şube Müdürlüğünce Huzur Toplantısı düzenlenmiştir. Bu toplantıya diğer okul müdürleri ile birlikte Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aydın’da iştirak etmiş olup; toplantı sırasında söz alarak yapmış olduğu açıklamalar basına yansımıştır. Söz konusu haberle ilgili bilgi sahibi olunur olunmaz olayla ilgili Müdürlüğümüzce inceleme yapmak üzere Eğitim Denetmeni görevlendirilmiştir.”

OKUL MÜDÜRÜ AYDIN’IN KONUŞMASI:

Huzur Toplantısında söz alan Dumlupınar İlköğretim Okulu Müdürü Mustafa Aydın, Yeğenağa Mahallesi'nde bulunan okulunun öğrencilerinin döner bıçağıyla dahi kavga ettiğini gördüğünü söyleyerek, "Çocuklar bir defa genellikle hırsız. Bunun yanında çocuklara devamlı 'Anneniz yoğurt mayalıyor mu' diye sorarım. 'Evet, mayalıyor' diyorlar. Bir kere yoğurt bozuksa, mayası bozuktur. Aile ne ise, çocuğu odur. Bulunduğum çevreyi sokak sokak dolaştım. O kadar kullanılmayan ev var ki. Çocuklar köpek bakıyor. Orada soba yakmış oturuyorlar. Yetkililere eski ve boş evlerin yıkılmasını söyledim. Analar ne kadar kültürlü olursa, yetişecek nesil o kadar kültürlüdür. İngiltere'de okullarda şiddetin dozunu ayarlamak için bir takım tartışmalar yapılıyor. Arjantin ya da Brezilya'da emniyette, suçlu çocuklara 'nasıl bir şiddet uygulayalım' diye tartışılıyor. Ben bunu bizzat okudum, kafadan atmıyorum. En önemli tespitim, suça meyilli çocukların yüzde 90'ının ailelerinin geçimi sosyal yardımlaşma vakfı tarafından karşılanıyor. Yıllar önce Brezilya'da sokak çocuklarını yok etmek için bir örgüt kurulmuştu. Kusura bakmayın, belki biraz anormal gelebilir ama ben şunu istiyorum: Tıp bu kadar gelişti yüz nakli yapılıyor. Emniyette suçluların kanını alıp gen haritası çıkarsınlar. Çocuk doğduktan sonra analizi yapılsın. Vatana, millete, bu ülkeye zararlıysa yürümeden yok edilsin"

[O okul müdürü hakkında soruşturma başlatıldı](http://haber.video.mynet.com/detay/O_okul_muduru_hakkinda_sorusturma_baslatildi/1427160/ "O okul müdürü hakkında soruşturma başlatıldı") | [video.mynet.com](http://video.mynet.com "http://video.mynet.com")
YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 161 yorum
adam haklı bence.ben o sokaktaki tinerci çocukları savunanları merak ediyorum acaba kendi çocuklarına veya ailelerine jilet çekip yaksalar yinede arka çıkabileceklermiydi.temiz toplum temiz insanlarla olur.mevzu fakir olmaları değil it olmaları.fakirlerden çok iyi insanlar çıktığını hepimiz biliyoruz.ama uyuşturucu satıcısının hırsızın hapise girip rehabilite olanını gören kaç kişi var.çıkınca daha azılı olmuyorlarmı.kötüleri savunanların kendi canları yansın inşallah....
YAPTIĞIN BEDUA ÖNCE SENİN HANENDE BAŞLAR YIKMAYA YANİ KENDİNE BEDUA EDRİYORSUN YAZIK SENİNDE GEN HARİTANI ÇIKARSALAR NELER ÇIKAR ACABA TEMİZ TOPLUM ÖNCE SENİN ZİHNİYETİNDEKİLERI TEMİZLEYEREK BAŞLATMALILAR HAKİKAEETEN TEMİZLENİR TİNERCİYE GELİNCE TİNERCİ OLMALARI TOPLUMUN SUCUDUR BAKTIĞIN ZAMAN % 70 ÇOK KÜÇÜK YAŞLARDA TECAVÜZE UĞRAMIŞ ŞİDDET GÖRMÜŞ ÇOCUKLARDIR AMA BUNU SEN DÜŞÜNEMEZSİNN AT GÖZLÜĞÜNÜ ÇIKAR ENPATI YAP BEN BU DURMU YAŞASAM HANGİ KÖŞE DİBİNDE OLURUM DİYE
altta kalanın canı çıksın mantıklı bir devlet anlayışının sonuçlarından, yola çıkmak doğru değil.devlet kimsesiz çocuklara sahip çıkıp , yönlendirirse bu önlenebilir.polisiye tedbirler, tek başına çözüm olmaz.
hays ana eğitim veren eğitimcininde seninde taa.. ulan ne biçim anlayış böyle anlayışınızın içine edeyim
eğer o test yapılabilseydi bu müdür bugünlere zor gelirdi.
aynı şeyi söyleyecektim
böyle bir eğitimci;tek kelime YAZIKLAR OLSUN
Geri Dön