O PKK'lı ölmüş

Dağlıca'da 12 askerin şehit olduğu saldırı emrini veren PKK'lının öldüğü ortaya çıktı.

O PKK'lı ölmüş

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi Dağlıca Komando Taburu'na 2007 yılında düzenlenen ve 12 askerin şehit olduğu saldırı emrini veren eski asteğmen, PKK'nın üst düzey yöneticilerinden 'Ape Hüseyin' kod adlı Kadir Çelik'in bir yıl önce mayına basarak öldüğü ortaya çıktı.

PKK'ya yakın internet siteleri bugün örgütün silahlı kanadının konsey üyesi 'Ape Hüseyin' kod adlı Kadir Çelik'in birinci ölüm yıldönümünde anıldığını açıkladı. Çelik'in geçen yıl 2 Ağustos günü bir grup PKK'lı ile Şırnak'ın Beytüşşebap İlçesi Kato Dağı'nda mayına basarak öldüğü belirtildi.
Muş nüfusuna kayıtlı olan ve 1986 yılında Asteğmen olarak askerliğini yaparken kaçıp PKK'yı katılan Çelik, güvenlik güçlerine yönelik düzenlenen eylemlere katılıp, talimatlar verdi. Çelik'in 2008 yılında Kuzey Irak'ta PKK'ya yönelik düzenlenen sınır ötesi operasyonda Çemço Vadisi'nde çıkan çatışmada öldüğü iddia edilmişti.
PKK'lı Çelik, 21 Ekim 2007 gecesi Hakkari Yüksekova İlçesi Dağlıca Komando Taburu'nun güvenliğini sağlayan birliğe düzenlenen ve 12 askerin şehit edilmesi, 16 askerin yaralanması, 8 askerin de kaçırılmasıyla sonuçlanan saldırının emrini vermişti. Çelik'in cenazesinin 1 yıldır gömülü olduğu Kato Dağı'ndaki mezarından dün PKK'lılar tarafından çıkarılıp, yakınlarına teslim edildiği öğrenildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 68 yorum
dağlıcadan hemen önceye gidelim 40 50 pkkliyi havadan zehir atarak öldürdüler . uluslar arası savaşlarda yasak olan herşeyi türk hükümeti yaptı ve yapmaya devam ediyor !! dağlıca intikam içindi ve şahsen dağlıca baskınını videosunu izleyen biri olarak şunu diyebilirim orda ölenlerin sayısıda 12 değildi daha fazlaydı neyse şunu diyorum insanları zehirle öldürebilen bir devlet ergeç ya yıkılır yada baştan kurulur..!
senin kafanı koparmak lazım vatan haini pic.
pkklı ise gebertin gitsin
mekanı cennet olsun..
ÇOK YAZIK OLMUŞ,NASIL OLDU,NEREYE GÖMÜLDÜ ACABA.KEŞKE EN BAŞINDAN BİLİNSEYDİ DE ONU "DOĞDUGU YERE" GÖMSELERDİ,YERİ YURDU BELLİ OLURDU,DEĞİL Mİ?DİĞER ARKADAŞLARININ DA BİR AN EVVEL KENDİSİNE KAVUŞMALARI DİLEĞİYLE.
Katillerin tek yeri var cehennem oda şimdi orda sende yanına gidersin görüşürüsünüz.
KATİLLER VE VATAN HİNLERİNİN MEKANI CEHENNEMDİR
yemek yediği ekmeğin üzerine sıçan fara cennete gitmez ait olduğu yere kanalizasyona gider
inşallah snd ayni deliğe gir vatan haini soysuz
eşşek cenneti
yazık olmuş akpkk ve muhterem hocaları hatim indirmişlermi peki ?
akp deil chp daha cok yakın pkkya
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler