HABER

'O' saldırının failleri yakalandı

Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne saldırı düzenleyip Terörle Mücadele Şube Müdürü Aşir Yıldız'ın yaralanması neden olan S.E ile beraberindeki 6 kişiyle yakalandı.

'O' saldırının failleri yakalandı

Silopi'de geçen Perşembe gecesi bir grup gösterici Yeşiltepe Mahallesi'nde bulunan İlçe Emniyet Müdürlüğü binasının arka kısmındaki nöbetçi kulübesine parça tesirli el yapımı bomba ile molotoflu saldırıda bulundu. Polis saldırganlara müdahale ederken el yapımı patlayıcının önünde patlaması nedeniyle İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürü Aşir Yıldız, yaralandı.

Saldırının ardından güvenlik güçlerinin başlattığı soruşturmada saldırganın KCK üyesi S.E., olduğunu belirledi. Polis bu sabah S.E'nin bulunduğu adrese baskın yaptı. Operasyonda S.E., beraberinde 6 kişiyle birlikte gözaltına alındı. Yakalanan kişilerin son dönemlerde Silopi'de yol kesme, kimlik kontrolü, taş, molotof ve bombalı eylemlere karıştıklarının tespit edildiği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 3 yorum
çözüm sürecindeyiz polisler aman haa sesinizi çıkarmayın yoksa her birinizi bir yere tayin ederler Durmak yok yola devam
Türkiye Cumhuriyeti büyük bir Devlettir ve PKK ya bir barış eli uzattı. Sanmayın ki acizlikten herkes hesabını iyi yapsın. Süreci Destekleyen de var eleştiren de bekleyip göreceğiz. Şeytanın hesabı varsa Allah'ında bir hesabı var. Sonu hepimiz için İNŞAALLAH hayırlı olur.
polislerden önce cıkarlar mahkemeden :)
Geri Dön