HABER

O silah kayıp

İstiklal Caddesi İmam Adnan Sokak'ta havaya ateş açan kişi gözaltında ancak olayda kullandığı ruhsatsız tabanca ortada yok.

İstiklal Caddesi İmam Adnan Sokak’taki göstericilerle tartışan ve belindeki tabancayı çıkararak 3 el havaya ateş eden A.S., Asayiş Şube Müdürlüğü’nde ifade verdi. Havaya ateş eden A.S.’nin ifadesinde göstericilerin kendisini tehdit ettiğini yaşanan arbedenin ardından havaya ateş ettiğini söylediği öğrenildi.

Öğrenildiğine göre Otel işletmecisi A.S.polise verdiği ifadede, Gezi Parkı eylemleri nedeniyle dün akşam bir grubun otelin önüne gelerek içeriye girmek istediğini belirtti. Arkadaşlarıyla birlikte grubun içeriye girmesine engel olduğunu söyleyen A.S.’nin ifadesine göre, grup içinden birkaç kişi “Siz AKP yanlısısınız, neden bize yardımcı olmuyorsunuz. Sizin iş yerinize molotof atacağız. Size ekmek yedirmeyeceğiz." dedi. Polisin gelmesiyle göstericiler kaçarak uzaklaştı. Polisin olay yerinden ayrılması üzerine, 10 – 15 kişilik bir grup tekrar A.S.’nin işlettiği otelin önüne geldi.

“DAĞILIN ULAN"
A.S., ifadesinde, gelen grubun tehditlere devam ettiğini idda etti. Daha sonra yaşanan arbede üzerine belinden tabancasını çıkardığını ve “ Dağılın ulan" diyerek 3 el havaya ateş ettiğini belirtti. İfadesinde olay sonrası silahını yere atarak kaçtığını dile getiren A.S., bir süre sonra polisin kendisini gözaltına aldığını söyledi.

TABANCA ARANIYOR
Polisin gözaltına aldığı A.S.’nin ifadesi doğrultusunda olayda kullanılan tabancanın bulunması için çalışma başlatıldı ancak bir sonuç alınamadı. Tabancanın bulunması için çalışmalar devam ediyor.

GÖRGÜ TANIKLARININ İFADESİNE DE BAŞVURULDU
Olayla ilgili polis görgü tanıklarının bilgisine de başvurdu. Polisin bilgisine başvurduğu bir görgü tanığının saat 21.45 sıralarında İmam Adnan Sokak’ta olduğunu grupla A.S. arasında tartışma yaşandığına şahit olduğu ve tartışmanın ardından A.S.’nin sağ eliyle tabancasını çıkararak 3 el ateş ettiğini söylediği belirtildi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 4 yorum
YETER ARTIK CANINDAN BEZDİRDİNİZ ESNAFI BIKTIRDINIZ MİLLETİ
Kimlerin katili o silah acaba!
geçmiş olsun
Geri Dön