HABER

Obama-Lost savaşı

ABD Başkanı Barack Obama’nın TV’lerden canlı yayınlanan yıllık konuşmasını 2 Şubat’a kaydırma planı, Lost dizisinin meraklılarını üzdü.

Çünkü bu durumda ABC televizyonu, aylardır beklenen son sezonun ilk bölümünü bir hafta ertelemek zorunda kalacak.

2 Şubat tarihinde dizinin son sezonunun ilk bölümünü heyecanla bekleyen Lost hayranları Beyaz Saray’dan gelen haberlerle büyük hayal kırıklığına uğradı.

ABD Başkanı Barack Obama’nın daha önce 26 Ocak gecesi yapması planlanan geleneksel ‘Ulusun Durumu’ konuşmasının hazırlığı tamamlanamadı. Obama, Noel gecesi kabul edilen sağlık reformuyla ilgili de rötuşlar atılmasını istediğinden konuşmanın 2 Şubat’a kaydırılma ihtimali gündeme geldi.

Twitter’da kampanya

Konuşmanın bu tarihe ertelenmesi halinde ABD’de Lost’un yayın hakkına sahip olan ABC, dizinin 6’ncı ve son sezonunun aylardır büyük merakla beklenen ilk bölümünü 1 hafta sonraya kaydırmak zorunda kalacak. Olayı öğrenen Lost hayranları ise Twitter’da “NoStateofUnionFeb2” (2 Şubat’ta Ulusa Seslenişe hayır) başlıklı kampanya başlattılar. Bu arada Lost’un yapımcısının halkla ilişkilerini yürütenlerden birinin Ari Emanuel olduğu ortaya çıktı. Ari Emanuel, Beyaz Saray’ın Genel Sekreteri Rahm Emanuel’in kardeşi.

İki kardeş arasında yapılacak bir telefon görüşmesinde kimin 2 Şubat tarihini kazanacağı merakla bekleniyor.

Hz.İsa havarileriyle

LOST, 6’ncı sezonunda 121’inci bölümüyle sona erecek ve final bölümü Mayıs 2010’da yayınlanacak. 18 bölümden oluşacak olan 6’ncı sezonu Türkiye’deki meraklıları da büyük heyecanla bekliyor. Dizide, Avustralya’dan ABD’ye giderken Büyük Okyanus üzerindeki bir adaya düşen uçağın yolcularının burada yaşadıkları konu ediliyor. Dizinin yapımcıları da, büyük finalin tanıtımını yapmak için, Leonardo Da Vinci’nin çizdiği Hz. İsa’nın havarileriyle son akşam yemeğini betimleyen tablodan yararlandılar.

Geri Dön