Obama: "“Rusya ile ilişkileri durdurup..."

ABD Başkanı Barack Obama, Rusya ile ilişkilerin durdurulacağını ve yeniden gözden geçirileceğini söyledi.

Obama: "“Rusya ile ilişkileri durdurup..."

WASHINGTON (İHA) - ABD Başkanı Obama, bugün düzenlenen basın toplantısında medya mensuplarının ABD ile Rusya ilişkileri hakkındaki sorularını yanıtladı. İki ülke arasındaki ilişkilerin son zamanlarda zorlaştığının farkında olduğunu söyleyen Obama, Putin’in Rusya devlet başkanlığına yeniden seçilmesi öncesinde ilişkilerin gelişmekte olduğunu ifade etti. Obama, Putin’in başa gelmesi sonrasında ise Suriye ve insan hakları konularını da içeren “birtakım farklılıkların ortaya çıktığını” dile getirdi. Obama ayrıca mevcut koşullar altında ve Putin’in “geriye dönük düşünce yapısı dolayısıyla” Rusya ile ilişkilerin durdurulacağını ve yeniden gözden geçirileceğini ifade etti. Obama, Putin’i ülkeleri arasındaki gerilen ilişkilerde “geriye yönelik değil, ileri odaklı düşünmesi” yönünde teşvik ettiğini söyledi. Eski ABD Ulusal Güvenlik Ajansı’na (NSA) ait gizli denetleme sistemlerinin bilgisini sızdıran eski NSA çalışanı Edward Snowden hakkında da konuşan ABD Başkanı Barack Obama, “Snowden’in bir vatansever olduğunu düşünüyor musunuz” şeklindeki soruya, “Düşünmüyorum” cevabını verdi. Obama ayrıca, “3 ağır suçla suçlanan Snowden eğer doğru bir şey yaptığına inanıyorsa, her Amerikan vatandaşı gibi buraya gelip avukatı ile birlikte mahkeme karşısına çıkarak kendisini savunur” şeklinde konuştu. (CC-ÖZ-D)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
ne o istedigin gibi davranmadımı putin? iyi ki varmıs bütün dünya icin
büyüksün chp sonun geldi akp
sandığı görmeden paçaları sıvama.:)) oylar sayıldıktan sonra ağlarsınız yine..:((
çok beklersin 7 ceddin göremedi senmi görecen ha zuha hahhaaa
sıkıntı yok kendi kaybeder
sen Putinle dans edebilirmisin lan abidik kubidik bakanlardanmı belledin Rusyanın başkanını?
kendinizi dünyanın hakimimi sanıyorsunuz elbet birileri dur diyecek rusya gibi
bende hayatımı gözden bi geçireyim bari neleri kazanmışım neleri kaybetmişim :)
akp de durdurur o zaman ne de olsa amerikan yalakasıyız
Geç kaldınız..
ABD gücün ana kaynağıdır.İsraildense ABD ile uğraşmak gerekir.Çünkü ABD şah İsrail vezirdir.ABD güce sahiptir ve kötülüğü yayan ülkedir.Bugün İslam düşmanı Yahudi iş adamları bile ABD ve İngiltereden çıkar genelde.CIA gibi tüm devletleri yıkmak isteyen bir örgütte ordadır.N.S.A GİBİ DEVLETİ KORAYAN HABER ALMA TEŞKİLATIDA FBIDE.ANLIYACAĞINIZ İSRAİLLE UĞRAŞMAK SORUNU ÇÖZMEZ.İSRAİLİ BESLEYENDE ABD ÇÜNKÜ.MÜSLÜMANLAR SORUNLARI ÇÖZMEK İSTİYORLARSA KÖTÜLÜĞÜN KÖKÜNE YANİ ABDYE BAKMALILARDIR.
artık dünyanın en güçlü ordu listesinde ilk 10 sırada degiliz. global fire power verilerine göre brezilya bile 10 nuncu sırada. türkiyeye ne olduda hava gücünde asker sayısında . kara kuvvetlerinde ilk 4 e girerken şimdi ilk 10 arasında bile degil. siyasetin yaptırımları insanın hayali sınırları arasında ama bizim ordumuzun zayıflatıldıgı ve yakında işgal edilecek bir ülke olma yolunda ilerledigimiz açıktır. bunları kimleri yapacagıda ortada , kim silah satmak istiyorsa ortalıgıda o karıstırıyor.
Diğer Haberler