HABER

Obama'dan iftarda ayetli mesaj

ABD Başkanı Obama, Beyaz Saray'daki iftarda yaptığı konuşmada "Ramazan tefekkür zamanı, kişinin Allah'a bağlılığını dua ve oruçla gösterme fırsatı" dedi.

Obama'dan iftarda ayetli mesaj

ABD Başkanı Barack Obama, Beyaz Saray'da iftar verdi.

Obama, iftarda yaptığı konuşmada, Ramazan ayının, tefekkür zamanı ve kişinin Allah'a bağlılığını dua ve oruçla gösterme fırsatı olduğunu belirterek, Ramazan'da aynı zamanda bu akşam olduğu gibi dostlar ve ailenin sevgi ve saygı çerçevesinde bir araya geldiğini söyledi.

Barack Obama, Ramazan'da bireylerin birbirlerine, komşularına ve ihtiyaç sahiplerine yardım etme yükümlülüklerini yenilediklerini ifade ederek, Kuran'dan alıntı yaptı ve "Her kim zerre kadar hayır işlemişse onu görecektir" ayetini okudu.

Beyaz Saray'ın çeşitli inançların kutsal günlerini kutlama geleneğine değinen Obama, İslam'ın tarih boyunca ABD'nin kimliğine katkıda bulunduğunu, Müslüman Amerikalıların ülkelerini inşa etmelerine yardım ettiğini, her gün de düşünce, çalışma ve iş yapma biçimlerinin şekillenmesine yardımcı olduklarını ifade etti.

İftara, bazı Kongre üyelerinin yanı sıra aralarında Washington Büyükelçisi Namık Tan'ın da bulunduğu çok sayıda yabancı misyon temsilcisi katıldı.

haber

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 23 yorum
bizim başbakan söylese yobaz derler. amerikan başkanı söyleyince göklere çıkartıyorsunuz. yabancı hayranlığı
Amerika hergün Afganistan ve Pakistan'da insansız uçaklarla çoluk çocuk demeden Müslümanları öldürüyor, sonra White House'da iftar yemeği veriyor, hayret birşey.
bizim boşbakanın kankası ya ondandır. kin ve nefreti tayyipten öğrenmiştir muhtemelen.
SAHTEKAR.Bir taraftan İslam dünyasında soykırım yapıyorsunuz,diğer taraftan yalakalarınızın iftar yemeğine katılıp sempatik olmaya çalışıyorsunuz.senin adın aslında OSAMA (BIN LADIN) OLACAKTI.
güzel giriş yapmış önemli bir noktaya deyinmişsin ama ladin ile bağlantı kurman büyük hata. bin ladinin amacı neydi, niçin mücadele veriyordu bunu bilmiyor olmalısın. çünkü bu davranışından başka bir anlam çıkmıyor.
Geri Dön