ODTÜ'de cinsiyetsiz tuvalet dönemi başladı

Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencilerinin topladığı 400'den fazla imza ile tuvaletler karma olacak. Karma tuvalet dönemiyle birlikte kadın ve erkekler cinsiyetsiz tuvaletler ile aynı tuvaleti kullanacak. Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) öğrencileri tuvaletlerde kadın erkek ayrımını kaldırmak adına 400'den fazla imza topladı. Öğrencilerin bu talebini yanıtsız bırakmayan üniversite yönetimi cinsiyetsiz tuvalet uygulamasını hayata geçirdi.

ODTÜ'de cinsiyetsiz tuvalet dönemi başladı

Cinsiyet ayrımcılığına dikkat çekmek isteyen öğrenciler karma tuvalet talebinde bulundu.

Üniversite yönetimi, karma tuvalet uygulamasına geçtiklerini okulun girişine astıkları 'Bu binadaki tuvaletlerin hepsi 400+ öğrencinin talebiyle cinsiyetsizleştirilmiştir' afişleri ile duyurdu.

​UYGULAMA GEÇEN SENE BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ'NDE BAŞLADI

Boğaziçi Üniversitesi'nde de öğrencilerin talebiyle ortaya atılan fikir geçen senenin şubat ayında bazı tuvaletlerde uygulamaya konmuştu. 2014 yılında öğrenciler dilekçe vererek bu taleplerini dile getirmişti.

Başlattıkları kampanyadan olumlu sonuçlar almalarıyla birlikte şubat 2016'da cinsiyetsiz tuvalet kullanımı başlamıştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 81 yorum
Bunun adı modernlikse ben kara cahil olmayı yeğlerim. Tamamen saçma sapan bir uygulama
Medeniyet mi bu şimdi? Dunyanın her yerınde kadın erkek tuvaleti ayrıdır.. Bunun cinsiyet ayrımıyla ne alakası var, saçma sapan uygulama. .Bence amaçları farklı.. Allah sonumuzu hayır etsin..
maşallah millet sizi okusun faydalı adam olsun diye beklerken bunu mu buldunuz.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler