ODTÜ'de rock şenliği

Ankara (AA)- ODTÜ Müzik Toplulukları tarafından bu yıl 13'üncüsü düzenlenecek rock şenliği, Türk rock müziğinin önemli isimlerinin yanı sıra amatör rock gruplarını da Ankaralılarla buluşturacak.

ODTÜ Mimarlık Anfisinde 10–14 Mart günleri arasında yapılacak şenliğin ilk gününde, Platonia, 1 Bölü 2, Pure, Kilink ve Kesmeşeker, 11 Mart günü One More Lie, Timesailor, Forgotten , Rectifier ve Magick, 12 Mart'ta Sehacan, Roundabout, Kaotik, Dirtyfinger ve Replikas; 13 Mart günü Sondört, Kırık Beşlik, Defo, Kül ve Yakup sahne alacak. Şenliğin son günü olan 14 Martta sahneye çıkacak gruplar ise Kurşunkalem, K.E.K, Rakı ve Gulyabani olacak.

Herhangi bir sponsor desteği almadan, öğrencilerin çabasıyla gerçekleşecek şenliğin günlük bilet fiyatı 5 YTL olarak açıklandı. Biletler, konser salonunun yanı sıra İmge Kitapevi'nden de edinilebilecek ve ODTÜ dışından gelenler biletlerini göstererek yerleşkeye girebilecek.

Yaklaşık 20 yıllık bir tarihe sahip ve amatör olarak rock müzikle ilgilenen insanları bir çatı altında buluşturmayı amaçlayan ODTÜ Müzik Toplulukları, bu çerçevede çeşitli organizasyonlar da düzenliyor. Topluluk, rock şenliğinin dışında "Göl Şenliği", "Beste Günleri", "Metal Günleri" ve "Rock&Blues Günleri" etkinliklerini de her yıl
aralıksız olarak gerçekleştiriyor.