HABER

Ödüllü başhekim istifa etti

MUĞLA (İHA) - Muğla eski SSK Hastanesi'nin modern bir binaya kavuşması nedeniyle üç defa yılın bürokratı seçilen Muğla Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. İbrahim Özman, görevinden istifa etti.

2002 yılında Muğla SSK Hastanesi Başhekimi olarak atanan Dr. Özman, görev yaptığı süre içinde vatandaşların katkısıyla prefabrik poliklinik, özel odalı ek bina ve acil servis hizmet birimini modernize ettirerek hastaneyi özel hastane statüsüne kavuşturmuştu.

1996 yılında Muğla SSK Hastanesi'nde cerrah olarak göreve başlayan Dr. İbrahim Özman, 2002 yılında Başhekim olarak atandı. Özman, ilk iş olarak hastane içinde sıkışıklığa neden olan poliklinikleri prefabrik binaya taşımak oldu. Vatandaşların katkısıyla başlatılan kampanya sonrası yapılan tüm poliklinikler prefabrik binaya taşındı. Daha sonra yine vatandaş katkısıyla özel odaları bulunan özel servis ve kardiyoloji bölümünün yapımını yine vatandaş katkısıyla yapılmasını sağladı. Hastane acil servisinin yetersiz olması nedeniyle acil servisi de vatandaş katkısı ile gerçekleştiren Dr. Özman, devlet bütçesi ile ameliyathane bölümünün tamamen yenilenmesini sağladı. Reanimasyon yoğun bakım servisi de yine vatandaşların katkısıyla yenilendi.

Muğla Eski SSK Hastanesi'nde vatandaş katkısı ile yapılan prefabrik binalar, özel servis ek hizmet binası ve acil servis binalarının yapımı esnasında Sağlık Bakanlığı tarafından Başhekim Özman aleyhine üç defa dava açıldı. Ek binada yapımında izin alınmadığı iddiası ile açılan dava, dönemin Muğla AK Parti Milletvekili Seyfi Terzibaşıoğlu'nun çabaları ile sorun giderilirken, dava devam etti.

Açılan davaların hepsinden de beraat eden Dr. İbrahim Özman, son davanın da geçtiğimiz günlerde tamamlanmasının ardından istifa kararı aldı ve istifasını verdi. Özman, "2002 yılından bu yana görev yaptığım hastanede hep Muğla insanının daha rahat bir ortamda sağlık hizmeti verilmesini amaçladım. Kimseye kırgın değilim. Hakkımda açılan davalardan alnımın akı ile çıkarak beraat ettim. Gönül huzuru ile istifa ediyorum" dedi.

Dr. İbrahim Özman, eski SSK Hastanesi ile ilgili yaptığı çalışmalar nedeniyle Muğla'da üç defa yılın bürokratı ödülü aldı. Muğla'da yayınlanan yerel Hamle Gazetesi tarafından düzenlenen 'Yılın EN'leri değerlendirmesinde iki defa halkın oyları ile yılın bürokratı seçilen Özman, bir defa da Muğla Ticaret Odası tarafından Yılın Bürokratı seçildi.

Muğla Devlet Hastanesi ile SSK Hastanesi'nin birleşmesi sonucu Muğla Devlet Hastanesi Başhekimi olarak atanan Dr. İbrahim Özman, Devlet Hastanesi eski Başhekimi Dr. Muzaffer Karayazı da başka bir ile atanmıştı. Dr. Karayazı, atamasının usule uygun olmadığını belirterek dava açmıştı. Açtığı davayı kazanan Dr. Karayazı ile ilgili Sağlık Bakanlığı bir üst mahkemeye başvurmadı. Tekrar Muğla'daki görevine dönmesi beklenen Karayazı'nın Muğla Devlet Hastanesi'ndeki görevine önümüzdeki günlerde başlaması bekleniyor

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön