Ödüllü başhekim istifa etti

ADIYAMAN (İHA) - 82.Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman.Dr. Murtaza Yetiş, 3 yıllık başhekimlik görevinden istifa etti.

Bir hafta önce Sağlık Müdürlüğü'ne istifa dilekçesini sunan 82. Yıl Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Dr. Murtaza Yetiş'in istifası kabul edildi. Hastanede yaptığı hizmetler nedeniyle Sağlık Bakanı Recep Akdağ tarafından ödüllendirilen Başhekim Uzm.Dr. Murtaza Yetiş'in istifası, şaşkınlık yarattı.

Murtaza Yetiş 3 yıldan beri yürüttüğü başhekimlik görevinden istifa ettiğini ve dilekçesinin Sağlık Müdürlüğü tarafından işleme konulduğunu belirterek, "SSK'dan Sağlık Bakanlığı'na devredilen ve Adıyaman 82. Yıl Devlet Hastanesi ismiyle hizmete başlayan hastanemizin ilk başhekimi olarak 2005 yılının Mart ayında göreve başladım. Hastanemiz 3 yılda Adıyaman'a yakışır bir hal aldı.Gerek valiliğimiz gerekse Sağlık Müdürlüğümüz, zaman zaman meselelerin yeterince kavranamamasından kaynaklanan eleştirilere de göğüs gererek Adıyaman'ımız için en uygun olanı tercih etmiş ve uygulamalarımızı desteklemişlerdir. Milletvekillerimiz de, özellikle uzman hekim atamaları başta olmak üzere hastanemizle ilgili ihtiyaçların temininde kendilerine yakışanı yapmışlardır. Görevimin 3. yılının dolmasıyla birlikte memleketim için elimden geleni yaptığım inancı ve huzuruyla başhekimlik görevimden istifa ediyorum" dedi.