HABER

Ödüllü trompetçiye 5 saat sorgu

Trompetçi Onurcan Çağatay, TRT Okul Televizyonu’nun açılışı galasında polis tarafından “ihbar var” denilerek gözaltına alındı.

Ödüllü trompetçiye 5 saat sorgu

Ödülllü sanatçı Çağatay, 5 saatlik sorgulamanın ardından serbest bırakıldı.

Alınan bilgiye göre, trompetçi Onurcan Çağatay, açılışa katılmak üzere orkestra arkadaşlarıyla 30 Ocak’ta Ankara’ya geldi.

Birlikte prova yapan orkestra elemanları, açılış günü olan 31 Ocak’ta MEB Şûra Salonu’na gitti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı tören için polis sıkı önlem aldı. Çağatay’ın da içinde bulunduğu sanatçıları taşıyan otobüs, 17.40 sıralarında MEB girişinde durduruldu.

Otobüsün içinde bulunan sanatçıların kimlikleri kontrol edildi ve arama yapıldı. Bu sırada polis, “Hakkınızda ihbar var” diyerek, Onurcan Çağatay’ı Terörle Mücadele Şubesi’ne götürdü.

5 saatlik sorgulamanın ardından serbest bırakılan Çağatay, başına gelenleri şöyle anlattı:

“Kültür Bakanlığı’nın katkılarıyla birçok ülkede yarışmalara katıldım. ABD’de dünya 2’ncisi, Türkiye’de 3’üncü oldum. Bunların yanı sıra birçok ödül aldım. Beni gözaltına aldıklarında polis, sınıf arkadaşımın ihbar ettiğini söyledi, ama ben öğrenci değilim. İfade tutanağına yazılana göre hakkımdaki ihbar ‘11 22 33’ numaralı telefondan yapılmış. Böyle bir numaranın olmadığını kendileri de biliyor. Hiçbir sabıkam ve gözaltı olayım yok. 1 ay kadar önce Türkiye Gençlik Birliği’ne (TGB) internet aracılığıyla üye oldum. Başbakan Tayyip Erdoğan’ı protesto için Erzurum’a gidenlerin arasındaydım. Polis, Erzurum’a giderken yaptığı uygulamalarda isimlerimizi kaydetmişti. Beni gözaltına almaları sadece bu sebepten.”

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön