HABER

Öfkelenen milletvekili yiyor, adrenalin iştahı arttırıyor

ANKARA (İHA) - Eski Sağlık Bakanı ve MHP Kırıkkale Milletvekili Osman Durmuş, Meclis'te sinirlenen vekillerinin adrenalininin arttığını, bunun da iştah artışına neden olduğunu söyledi. Durmuş, "Böyle giderse muhalefet kalpten gidecek" dedi.

Durmuş, Meclis'teki iktidar kulisinde sigara içilmeyip, sürekli muhalefet kulisinde sigara içilmesini eleştirdi. "Bizim koridorun havasını iktidar bozuyor" diyen Durmuş, "Meseleye mantıklı bakan muhalefet var. Medeni bir muhalefet kulisi var. İktidar havamızı bozuyor. Çünkü, iktidar milletvekilleri sigara içmek için bizim kulisi kullanıyor. MHP'liler üzerinde baskı kuruyoruz, sigarayı bıraksınlar diye" dedi.

Milletvekillerinin kiloları stresten, sinirden kaynaklandığını belirten Durmuş, adrenalinin iştahı arttırdığının altını çizerek, "Doğruların söylenmemesi, sinirlerin gerilmesi, sürekli heyecan adrenalin artışına neden oluyor. Adrenalin hem beyinde hem de böbrekte iştahı açar. Aynı zamanda yüksek tansiyona neden olur. Yüksek tansiyon da iç organlara zarar veriyor. Basın, muhalefetin içinde bulunduğu sağlık durumunu göz önünde bulundurarak kendisine yer vermesi gerekir. Çünkü böyle giderse muhalefet yüksek tansiyon, kalp, böbrek yetmezliğinden gidebilir. Bunun önüne geçmemiz için milletvekillerine Meclis bahçesine yürüyüş yapabilecekleri bir imkan sağlanmalı. Ayrıca, vekiller zaman zaman da tansiyonlarını ölçtürsünler. Ve sigarasız bir parlamento sağlamamız gerekiyor" şeklinde konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön