HABER

Öfkeli gümrükçüler yolu trafiğe kapattı

BURSA (İHA) - Bursa'da cezaevi aracının çarpması sonucu ölen gümrük müşaviri gencin meslektaşları, hiçbir tedbir ve işaretleme yapılmadan açılan yoldaki kazayı protesto için karayolunu trafiğe kapattı.

Alınan bilgiye göre, merkez Nilüfer İlçesi Ata Bulvarı Gümrük Müdürlüğü yanında yeni açılan 4 şeritli yolda, V.T. (44) yönetimindeki cezaevi aracı, yolun karşısına geçmeye çalışan Cemal Özkan (26) isimli gümrük müşavirine çarpmıştı. Olay yerinde ölen Cemal Özkan'ın mesai arkadaşları ve yakınları ile mahalle sakinleri yolu trafiğe kapattı. Araçlar ve meşrubat şişeleriyle yolu trafiğe kapatan öfkeli vatandaşlar, belediye ve karayolları yetkililerini göreve davet etti. Yolun hiçbir önlem alınmadan trafiğe açıldığını belirten vatandaşlar, "Gümrük Müdürlüğü'nde işlerimiz oluyor. Hiçbir işaretleme ve geçit yok. Ölümle adeta dans ediyoruz. Arkadaşımızı da hiç uğruna kaybettik. Burada sorumlu olan, yolu işaretleme yapmadan trafiğe açan yetkililerdir" dedi.

Polislerin ikna etmeye çalıştığı yaklaşık 200 kişilik grup, alkışlarla ve klakson çalarak protesto yaptıktan sonra yolu açtı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön