Öfkeli halk yol kapatmak için cenaze kullandı

İSTANBUL (İHA) - Kartal Yakacık yolunda meydana gelen trafik kazalarına rağmen bölgeye üst geçit yapılmamasına tepki gösteren mahalleli, son kazada hayatını kaybeden genç kadının cenazesini yolun ortasına koyarak eylem yaptı.

Mahalleli, trafiği cenazeyi yolun ortasına koyarak durdururken, geçtiğimiz gün meydana gelen kazada ölen genç kadının ardında, düğünde çekilen görüntüleri kaldı.
Samandıra'dan Kartal'a bağlanan Yakacık yolunda son günlerde art arda meydana gelen trafik kazaları, mahalleliyi ayaklandırdı. Bölgede son olarak geçtiğimiz gün yolun karşısına geçmek isteyen 22 yaşındaki Sunay Kuru, bir otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. Kuru'nun ölümüyle sonuçlanan kazanın ardından ayaklanan vatandaşlar, seslerini duyurmak için farklı bir yöntem denedi.

Yaklaşık 300 kişilik grup, dün meydana gelen kazada ölen Sunay Kuru'nun evinin önünde toplanan yaklaşık 300 kişilik grup, bölgeye üst geçit yapılmamasına tepki gösterdi. Grup adına konuşan Suna Güngör, "Burada sürekli ölümle sonuçlanan kazalar meydana geliyor. Fakat bütün tepkilerimize rağmen üst geçit yapılmadı. Çocuklarımızın da hayatı risk altında. Servis parası olmayanlar bu yolu yaya olarak geçiyor. Çok sayıda kaza meydana geliyor. Buna bir çare bulsunlar" dedi. Grup arasında yer alan ilköğretim öğrencileri Neslihan Turgut ve kardeşi Ümmühan Turgut, aynı noktada geçirdikleri kazayı yaralı olarak atlattıklarını
belirterek, "Servise binme imkanımız yok. Okula yürüyerek gidiyoruz. Giderken çok hızlı gelen bir araç bize çarptı. Biz de yaralandık. Buraya üst geçit yapılmasını istiyoruz" diye konuştu.

Eşinin ölümüyle sarsılan Hüseyin Kuru ve annesinin ardından gözyaşı döken 4 yaşındaki Mustafa'yı yakınları teselli etmeye çalıştı. Helallik alınmasının ardından tabut açıldı ve cenaze son kez yakınlarına gösterildi. Evin önünden acı feryatlar yükselirken, Hüseyin Kuru'nun bitkin olduğu gözlendi. Cenaze daha sonra omuzlara alınarak, kazanın meydana geldiği Yakacık yoluna götürüldü. Jandarmanın güvenlik önlemleri eşliğinde olay yerine yürüyen vatandaşlar, beraberlerinde getirdikleri masayı yolun ortasına koydu. Tepkiler arasında taşınan tabut da masanın üzerine konularak yol çift taraflı trafiğe kapatıldı. Yol ortasına konulan tabut ilginç bir görüntü oluştururken, tedbir alan jandarma ekipleri, grubu yolu açmaları konusunda ikna etmeye çalıştı. Eylemi bir süre daha sürdüren grup, uyarıların artması üzerine yolu açtı. Fakat vatandaşlar Samandıra Belediye Başkanı Yusuf Büyük gelmeden dağılmayacaklarını ifade etti. Yapılan telefon görüşmelerinin ardından Başkan Büyük olay yerine geldi. Büyük'ün konuyla ilgileneceği sözünü vermesi üzerine grup dağıldı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler