Oğlak burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

Mynet Astroloji Danışmanı İremSu, Oğlak burcu okurları için 2018 yılının yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberini yazdı.

Oğlak burcu: 2018 yılı yeniay, dolunay ve tutulmalar rehberi

OCAK

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Oğlaklar, 2 Ocak saat 05:24 itibariyle Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, ilişkinin niteliğine göre yön kazanır. Eğer sorunlarınız varsa, bunları çözümlemek adına konuşabilirsiniz. Hayattaki hedefleriniz, ortak yaşamın gerekleri ve sevgi birliği bu Dolunayda önem taşıyor. Çiftlerin saygı, sevgi ve güven yönünde gerçekçi olmaları gerekiyor. Duyguları fazlasıyla baskın kılan, bazen aşkın insanı gerçeklerden uzaklaştırdığı zamanlar vardır. Bu Dolunay da, bunun işaretçisi olarak bize dikkatli ol, önünü görmediğin yolda ilerleme diyor. Partnerinizin kendini merkeze koyması, korunulmayı, sahiplenilmeyi beklemesi halinde sürekli onu desteklemek zorunda değilsiniz. Sonra da yoruluyorsunuz. Burada önemli olan ortaklaşa uyumdur. Onun size nasıl ihtiyacı varsa, sizin de ona var. Bu Dolunay beraberlik konusunda zorlayıcı değil. Bilakis gerçeği görmenizi sağlayıcıdır. Birbirinize ayna tuttuğunuzu göreceksiniz. Belki de onun bu kadar pasif oluşu, sizin fazlasıyla güçlü olmanızdan kaynaklanabilir. Kim bilir belki de siz, böyle kişileri kendinize çekiyorsunuz. O zaman lütfen seçimlerinizi yaparken iyi düşününüz.

OĞLAK BURCUNDA YENİAY
17 Ocak saat 05:17 burcunuzda doğacak Yeniay ilişki konularından finansal meselelere kadar geniş bir alanda kararlılığın, yüksek odaklanmanın, azmin işaretçisidir. İlişkilerinizi, ortaklıklarınızı kendi bakış açınıza göre ele alacak ve sorunlar varsa bunları çözümleyeceksiniz. Olaylara bireysel bakış açınızla yaklaşacaksınız. Birilerinin ne düşündüğü değil, sizin için doğru olan bu Yeniayda önemli olacak. Aşkta ve parada istek ve arzularınız sizin için kıymetli. Bu Yeniayda sizin olana sahip çıkacak, taviz vermeyecek, durumu kendi lehinize çevirmeyi bileceksiniz. Bu Yeniayda eğer yeni bir şeyler yapmak istiyorsanız, bütçeniz şartlarını iyice gözden geçiriniz. Parasal açıdan yarar-zarar hesabınızı yapınız. Partnerin maddi durumu, ilişkide karar verirken önemli bir kriter haline geliyor. Ciddiyet ve sorumluluk, güven ve sadakat adım attığınız her işte ve her meselede önem taşıyacak. Ayrıca bir sürpriz gelişme, elinize geçecek bir paranın müjdecisidir.

ASLAN BURCUNDA TAM AY TUTULMASI
31 Ocak saat 16:30 itibariyle oluşacak Aslan burcunda oluşacak Tam Ay tutulması, maddi kazancınızı arttırıcı, size destek verici kişi ve değişimlerin işaretçisidir. Çalışma hayatında olanlar yeni gelişmeler, fırsatlar sayesinde, farklı projelere yönelerek gelirlerini arttırabilirler. Ancak bir şeye dikkat etmek lazım. Siz eğer gücünüzü aşan borçlara, yanlış yatırımlara, harcamalara meyilli kişiyseniz, şimdi daha dikkatli olmanız gerekir. Çünkü başkalarına ihtiyaç duyabilirsiniz. Bunu istemiyorsanız, bu Tutulmada lütfen bütçenize göre hareket ediniz. Bu Tutulmada birçok olasılık var. Herkesin yaşamı, doğum haritasındaki etkilere şekillenecek. Ben bunlardan söz ediyorum. Kimi Oğlaklar için yukarıda saydıklarım geçerlidir kimileri için, bir mirastan yararlanmak için mücadele verilebilir. Öyle bir gelişme olur ki, siz yeni bir iş ortaklığı, evlilik, hukuk veya başka yolla paraya kavuşursunuz. Hani deriz ya, iyilik yap, karşılığını Yaradan verir diye. İşte bu tutulmada, yıllarca çabalayıp, iyi niyetle emek sarf eden kişiye bir lütuf ulaşabilir. Buna şaşırmayınız.

ŞUBAT

KOVA BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Oğlaklar, 15 Şubat saat 23:52 Kova burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, bir değişimin işaretçisidir. Bu değişim maddi harcamaları işaret etmesi doğaldır ancak bu size gayet iyi gelecek ve moralinizi güçlendirecektir. Tutulmanın görünümleri, yakınlarınızla güçlü bağınızın, karşılıklı dayanışmanın ve empatinin yükselmesi demektir. Sizin düşündüğünüz yenilikler onlarla ilişkinizi kuvvetlendirir. Bu tutulmada yöneticiniz Satürn kararlılık, irade ve sağlamlık göstergesi olarak girişimlerin olumlu yönde sonuçlanmasını işaret ediyor. Uzun süredir aklınızda olan çevre değişikliği size huzur verecektir. Su ve toprak enerjisinin yükseldiği bu Tutulmada, geliştiğinizi, büyüdüğünüzü, canlandığınızı, verimlilik kazandığınızı hissedeceksiniz. Önümüzdeki aylar içinde bu gelişmeler yavaş yavaş hayatınıza dahil olacak. Siz çevrenizdeki insanlarla bütünleşecek, bulunduğunuz ortamda yükselen moralinizle kazanmanın ve kazandığınızla kendinizi mutlu etmenin hazzını duyacaksınız.

MART

BAŞAK BURCUNDA DOLUNAY
Sevgili Oğlaklar, 2 Mart saat 03:51 Başak burcunda oluşacak Dolunayda dünya görüşünüz, huzur ve güvene verdiğiniz önem, gayretiniz, kendinizi geliştirmeniz iç dünyanızda hassasiyet yaratan sıkıntıları aşmanızı sağlar. Dolunaylar ışıktır, farkındalıktır bazen de gerçekleri görmemiz için uyarıdır. Şimdi dünyaya bakıyoruz. Biz dürüstçe ve disiplinli şekilde çabalıyoruz. Ancak en yakınımızda bulunanlar veya karşılaştığımız insanların halleri derinden etkiliyor bizi. Hani deyim yerindeyse dağları aşıp, küçük bir su birikintisinde boğulmak gibi. Canımızı sıkılıyor, tahammül edemiyoruz. Dünyanın tuhaf bir yer olduğunu düşünerek kendi kendimizi engelliyoruz. Oysaki bu Dolunayda yaratıcı fikirleriniz, mütevazı duruşunuzla başkalarını kolaylıkla etkileyebilirsiniz. Bunca karmaşa içinde bu denli bilgece davranan, mücadele eden kişiye gıptayla bakarlar. Demem o ki, dünya mükemmel bir yer değil belki ama aldığımız her nefes armağan bize. O zaman gelin bugün çalışmalarımızı, araştırmalarımızı, bilgilenmeyi, tecrübelerimizi başkalarına sunalım. Kendimizi böylece çelişki ve hassasiyetten uzak tutmuş oluruz. Merkür birkaç gün sonra Koç burcunda ilerleyecek. Evimizle ilgili işler, ailemizi ilgilendiren konularda zihnimiz bir hayli hızlı çalışacak. Yapılacakları şimdiden ajandamıza not etmekte yarar var.

BALIK BURCUNDA YENİAY
17 Mart saat 16:12 itibariyle Balık burcunda doğacak Yeniay, çevre değişikliğini işaret ediyor. Yakınlarımızla iletişim, sevgi alışverişimiz güçlenecek. Daha önceden tanıdığımız ve oturduğumuz çevremizi özleyebiliriz. Oralara yakın olmak isteriz. Yeni dostluklar, paylaşımlar, olumlu değişimler moralimizi yükseltecektir. Size destek veren insanlarla karşılaşırsınız. Çevrenizdekiler sizdeki bu değişimi kolayca fark ederler. Bu Yeniayın bir olumlu tarafı, Mars-Oğlak geçişiyle örtüşmesidir. Bu iki yıllık bir planlamanın göstergesidir. İşleriniz açılır, fırsatlar karşınıza çıkar. Uzun zamandır arzu ettiğiniz bir şey gerçekleşir. Epeyce aktif bir Yeniay olacak. Ev içinde bir hayli koşturacaksınız. Fakat bunlar olumsuz durumlar değil. Hoşunuza gidecek yenilikler olacak.

TERAZİ BURCUNDA DOLUNAY
31 Mart saat 15:37 Terazi burcunda oluşacak Dolunay, evimiz-ailemizle ilgili konulara bir hayli istekli olmamızın işaretçisidir. Ancak iş hayatı ve toplumla birebir ilişkimiz de aynı şekilde önem taşır. Evimiz içindeki koşturmaca bir hayli yoğun olduğu için, bir yandan bunları düzene koymaya çalışırız, diğer taraftan işimize gücümüze bakarız. Bu bir taşınma, ev içinde bir tadilat, değişim, yenilik olabilir. Evinizi kaleniz gibi korursunuz. Orada tek hakim kişi olmak istersiniz. Belki bir ev satın almak, kiralamak, ofis açmak da mümkündür. Ancak Merkür-Koç burcunda gerilediği için, şu sıralar her şey tekrar gözden geçiriliyor, yarım kalan işler tamamlanıyor, zaman olgusu sizin için son derece önemli. Bunların hepsi yavaş yavaş yoluna girecektir. Çünkü Dolunayın yöneticisi Venüs, bugün Boğa burcunda seyrine başlıyor. Her ne kadar yeni bir şeyler ortaya koymak zor olsa da, tekrar bakmak gerekse de, Venüsün etkisi Dolunayın gerginliğini azaltıyor, sakinleştiriyor. Evet güzel gelişmeler olacak. Fakat sabırlı olmak lazım. İş-ev arasındaki dengenin güzel bir şekilde kurulması, sağlıklı hale getirilmesi lazım. Eskiye ait bazı eşyalar, evraklar, gereksizler ayıklanabilir. Bir miktar para harcanabilir. Ancak bunların hesabını bilmek gerekir. Konfor duygumuz, kalite anlayışımız gerçekten olumlu. Demek ki, dikkatli olursak Dolunayın ışığından olumlu şekilde yararlanırız.

NİSAN

KOÇ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Oğlaklar, 16 Nisan saat 04:57 Koç burcunda doğacak Yeniay, ailevi konularda ve yuvanızda bir canlanma getirir ve enerjinin güçlü akışını sağlar. Finansal konularda da hakkınızı korumanız, isteklerinizi elde etmeniz adına fırsat verir. Bir yere taşınmak, daha önce taşınmışsanız yerleşmek ve alışmak dönemidir. Her şey kontrol edilir, eksikler tamamlanır. Tabii ki başkalarının desteğine de ihtiyacımız olan zamandır. Maddi-manevi anlamda yardımcı olunsun isteriz. Bu Yeniay, Merkürün uzun süredir devam eden geri hareketinin sona ermesiyle size daha önce başlanmış işlerde hız kazandırır. Tekrar bakılan her şey başarılı şekilde yürür. Bu Yeniayın bir başka güçlü yanı, Mars gezegeninin burcunuzda ilerlemesidir. Böylece hedefe odaklı hareket edersiniz ve sabırla onu elde edene kadar bırakmazsınız. Temkinli, dikkatli ve dirayetli olduğunuz için, nerede hızlanmanız, nerede durmanız gerektiğini bilirsiniz. Bu bakış açısı, doğaldır ki size adım attığınız her işte başarı kazandırır. Yeniayın bir başka olumlu yönü, size aşkta huzur ve güven hissi yaşatmasıdır. Evet bir hayli aktif, bazen stres yaşamış olsanız da, bu Yeniayda isteklerinizi elde edebilecek güce sahipsiniz.

AKREP BURCUNDA DOLUNAY
30 Nisan saat 03:58 Akrep burcunda oluşacak Dolunay, sadece kendiniz adına değil, bağlı bulunduğunuz grup, dernek, kişi ve alanlarda güçlü olma arzunuz ve tutkunuzu yükseltiyor. Zaten böyle bakılmasında yarar var. Çünkü kişisel olarak insan kendi dünyasında bir şeylerin arayışına girer, güce kavuşmak için her yolu dener, mücadele eder. Ancak bir toplumda yaşıyoruz. Başkalarıyla güçlü ilişkiler, ortaklıklar kurmak size daha fazla kazandırır. Burada önemli olan, hedef bilinciyle hareket etmenizdir. Sadece para kazanmak, sadece güce sahip olmak ve insanları etkilemek değil, başkalarının da hayatınızdaki öneminin farkında olmanızdır. Jüpiter-Akrep burcunda geriliyor. Bizim de araştırma, öğrenme, yatırım, ortaklaşa çalışma gibi konuları gözden geçirmemiz gerekiyor. Tam olarak bir karar vermek için Temmuz sonrası gayet olumlu. Dolunayın yöneticisi Mars, burcunuzda ilerleyecek. Bu size azim, görev ruhu, sağlamlık, güvenilir projeler kazandırıyor. Daha arzulu ve daha istekli olacaksınız. Venüs-İkizler burcunda ilerliyor. Sizin iletişim beceriniz iş ortamında öne çıkıyor. Sağlığınızla ilgili kontroller önemli. Kardeşleriniz veya ailenizin iş veya sağlıkla ilgili konuları da öne çıkıyor. Yeni tanıştığınız insanlara dikkat ediniz. Alacak-borç konularında gözünüz açık olsun. Demem o ki, bastığınız yeri bilirseniz, bu Dolunay olumlu yönde size ışık olur.

MAYIS

BOĞA BURCUNDA YENİAY
Sevgili Oğlaklar, 15 Mayıs saat 14:48 itibariyle Boğa burcunda doğacak Yeniay, moralinizi yükselten, sizi aşkta ve sosyal hayatta destekleyen, başarılı olmanızı sağlayan bir dokunuş ve şanstır. Kendinize özen gösterirsiniz, karşı cins üzerinde etkili olursunuz, girdiğiniz ortamlarda göz doldurursunuz. Aşkı teninizde hissetmenin, sevdiğiniz kişiyle güçlü bir bağ kurmanın işaretçisi olan bu Yeniay sayesinde, Oğlaklar tutkulu bir aşka yelken açarlar. Plan ve projeler başarılı sürdürülür. Yapılan işler başkalarına sunulur, geri dönüşler gayet olumludur. Bu Yeniayda önemli bir nokta, karşıt burcunuzda ilerleyecek Venüs etkisidir. Yeniayın yöneticisi olması nedeniyle, partnerimizin varlığı, ilgisi, ilişkiye kattığı değer gayet önemli oluyor. Zaten Yeniay, bu yöndeki olumlu gelişmeyi işaret ettiği için rahat olalım. Ancak problemli bir ilişki varsa, eş ilgilenmiyorsa, güvenilir davranmıyorsa tabii ki gerçekçi olmanız gerekiyor.

YAY BURCUNDA DOLUNAY
29 Mayıs saat 17:20 Yay burcunda oluşacak Dolunay, günlük hayatta karşınıza çıkan ve yüzeysel baktığınız meselelere şimdi daha fazla odaklanma vaktidir. Sağlığınızı önemsemek bunlardan birincisi. Çünkü yorulan beden ve zihni sakinleştirmek gerekiyor. Önceden başladığınız bir işin, tahmininizden daha fazla zaman aldığını görmek biraz canınızı sıkabilir. Acaba yanlış mı bir karar mı verdim diye düşünürsünüz. Merkür-ikizler burcunda ilerlediği için günlük hayatın trafiği bir hayli yükselecek. Normal işleriniz dışında, ekstra bir yük aldığınızda hepsinin altından kalkmanız zor olur. İletişim, farklı düşünce yapısındaki insanlara laf anlatmak, yakınlarınıza destek vermek, belki onları dinlemek gerekecek. Bu Dolunayda olduğu gibi kendinize zaman ayıracak kimseyi duymak istemeyeceksiniz. Kusura bakmasınlar diyeceksiniz. Dolunayın görünümleri, ek kazanca ihtiyaç duymaya neden olur. Farklı bir iş veya proje ile daha fazla kazanmak istersiniz. Ancak merak etmeyiniz. Size bu konuda destekleyici insanlar veya kaynaklarınız var. Tabii ki siz de harcamalarınıza biraz daha dikkat ederseniz iyi olacak. Evcil hayvanlarınızın sağlık kontrolleri yaptırmayı unutmayınız.

HAZİRAN

İKİZLER BURCUNDA YENİAY
Sevgili Oğlaklar, 13 Haziran saat 22:43 İkizler burcunda doğacak YENİAY, günlük hayatın temposunu yükselten, ajandanızı mutlaka kontrol etmenizi veya yeniden düzenlemenizi gerektiren zamandır. İletişim, haberleşme, sözel ve yazı anlamda etkilidir. Her şeyi düşünmek zorunda kalış sizi biraz yoracak. Ancak birçok ayrıntının da farkına varacağız. Bu aydınlatıcıdır. Tabii ki sağlığımıza önem vereceğiz. Yeniayın bir başka önemli yanı, huzur ve güvence ihtiyacıdır. Partnerinizden ilgi beklersiniz. Sadakat, korunma, kollanma, desteklenme arzusu ilişkide bir hayli önemsenir. Çok yönlü bir Yeniay bu. Bir karar vermek istiyoruz ama kalıcı olması ve bizi tatmin etmesi gerekiyor. Soru işaretleri kalmamalı. Sözgelimi ilişkide partnerin desteği, varlığı ve size kattıkları önemsenmeli. Onu yanınızda hissetmiyorsanız, sürekli toparlayan taraf siz iseniz, bu nereye kadar sürer. Karşınıza biri çıktı diyelim. Bu nasıl biridir, işi gücü, maddi durumu iyi midir, bunlara bakmalısınız. Finansal açıdan biraz daha dikkatli olmalısınız. Hani tedbirli olmak anlamında söylüyorum. Önümüzdeki süreç bunların önemini vurguluyor.

OĞLAK BURCUNDA DOLUNAY
28 Haziran saat 07:53 burcunuzda oluşacak Dolunay, sadece başkalarını koruma ve kollama, onların güvencesini önemseme dışında, bizim de kendimize karşı sorumluluklarımız olduğunu vurguluyor. Sizi biraz ciddileştirebilir, önemli konuları gözden geçirmenizi sağlayabilir. Satürn, bu Dolunayın yöneticisi olarak burcunuzda geriliyor. Eylül ayına kadar sağlamlaştırma, görev ve sorumluluklar bir hayli etkili olacak. Ancak sizin gelişiminizde çok hayırlara vesiledir. Hedef bilinci, sabır, konsantrasyon, kararlılık ve azim Satürn gerilerken bir hayli yoğundur. Bu Dolunayda size ayak bağı olan, yoran, yük teşkil eden kişi ve durumları kendi içinizde gözden geçireceksiniz. Bu bir ilişki, bir büyüğünüz, bir iş ortaklığı da olabilir. Sağlam olan kalır, gitmesi gereken gider. Ancak şunu söyleyeyim, Satürn kendi burç mensuplarını dar patikalardan geniş yollara geçirmeyi de bilir. 29 sene sonra burcunuzu ziyaret etmesi boşuna değildir. Çabalarınız karşılıksız kalmayacaktır. Mars bu Dolunayda Kova burcunda geriliyor. Maddi konularda ek kazanç fırsatları ve farklı projeler aracılığıyla para kazanma hedefinizi içten içe yükseltiyor. Daha önce başlanmış, üzerinde düşünülmüş, adım atılmış işler tekrar gözden geçiriliyor. Yepyeni planlar ise, Eylül ortasına kadar ele alınıyor. Bekliyoruz, gözlemliyoruz, eskiye ait olan sorunları çözüyoruz.

TEMMUZ

YENGEÇ BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Oğlaklar, 13 Temmuz saat 06:01 Yengeç burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, önümüzdeki bir yıllık süreç, ilişkinin niteliği ve saygı-sevgi-güven olgularına göre şekillenecektir. Yanlış olan, zarar veren, ortaklıklar sona erer, hakikaten güvenilir olan büyür, gelişir, zenginleşir. Bekar Oğlaklar için bu Tutulma evlenmek, yuva kurmak, bunca sene tek başına yüklendiğiniz sorumlulukları paylaşmaktır. Kader size, bundan sonrasında eşlik edecek kişiyi kazandırır. Problemli olduğu halde, tek başınıza her türlü koşulda sabırla yürüttüğünüz ilişki sona erer. Çünkü bunun size bir faydası kalmamıştır. Yeni bir sayfa açmaya istekli olun. Kendi kendinizi engellemeyin. Eğer siz ilişkide sadakatsiz davranırsanız, bu süreçte eşinizin sizi bırakması mümkündür. Onun için, Yengeç-Oğlak aksında oluşacak Güneş veya Ay Tutulmaları önümüzdeki yıllara damgasını vuracak sizin için hayırlı olanı getirecektir. Siz gelişime ne kadar açıksanız, gelişimin ibresi o kadar size yakındır. Benim size tavsiye şu günlerde özellikle, finansal konularda biraz temkinli olunuz. Dereyi görmeden paçaları sıvamayınız.

KOVA BURCUNDA TAM AY TUTULMASI
27 Temmuz saat 23:22 Kova burcunda oluşacak Tam Ay Tutulması, finansal konularda öyle pek rahat davranmaya izin vermez. Bir şekilde masrafların artması veya farkında olmadan yapılan harcamalar zorlayabilir. Ek kazanç veya başkalarının desteğine ihtiyaç duyulabilir. Şu sıralarda özellikle Mars gezegeninin iki ayrı burçtaki gerilemesi, hem kişisel hedeflerimiz hem de maddi konularda daha dikkatli hareket etmemizi söylüyor. Belki daha önce bir projeye adım attık veya şimdilerde böyle bir şey düşünüyoruz. Eylül ayına kadar mercek altına alacağız. İhtiyaçların da, aynı şekilde bütçemize uygun düzenlenmesi lazım. Bu Tutulma mevcut işimizdeki değişiklik veya yeni düşündüğümüz bir proje olabilir. Bunların yerine oturması yine zaman ister. Kazanılan para insanı teşvik ederken, harcamaya meyil oluşturabilir. Bu açıdan dediğim tarihe kadar dünyanın bin türlü hali var demek gerekiyor. Hani sürekli olacak mı buna bakmak lazım. Ondan sonrası zaten kolay. Bir de Tutulmanın işaret ettiği diğer bir nokta, hiçbir şeyin şansa bırakılmamasıdır. Kazandığınızdan daha fazla harcamak zorluk yaşatır. Uranüs, bu Tutulmanın yöneticisi olarak Boğa burcunda ileri-geri hareketler yapacak. Bu durum aslında aşk hayatınız, çocuklar, becerileriniz yönünde olumlu bir etkidir. Yeni gelir kaynakları, destekler söz konusu olur. Görüyoruz ki, ilerisi adına gelişmeler aslında olumlu. Sadece şu aralar parasal hedeflerin, işlerin, projelerin bilinçli ele alınmasında yarar var.

AĞUSTOS

ASLAN BURCUNDA KISMİ GÜNEŞ TUTULMASI
Sevgili Oğlaklar, 11 Ağustos saat 12:47 Aslan Burcunda oluşacak Kısmi Güneş Tutulması, finansal meseleleri halletmede, arzu ettiğiniz hamleleri yapmakta bir hayli tutkulu olduğunuzu gösteriyor. Ödemeler veya alacaklarla ilgili meseleler bir hayli önem taşıyor. Kişisel olarak gayet hırslı, azimli ve başarılı olmak için gayret gösteriyorsunuz. Ancak size daha önce belirttiğim gibi, Merkür ve Mars gezegenleri geri hareket sürecindeler. Beklediğimiz bir haberi almak, finansal açıdan rahatlamak, düşünülen bir hedefe ulaşmak kolay olmuyor. Doğal olarak bazen egomuza yenik düşüyoruz bazen de hayatın bizi sınava çektiğini düşünüyoruz. Oysaki geri hareket zamanlarında endişe yerine, duruma odaklanarak tekrar bir gözden geçirmek, yeni bir bakış açısıyla ele almak gayet faydalıdır. Hatta daha sonra bunun yararlı olduğunu anlarız. Onun için harcamalarımıza dikkat edelim. Kredi kartı kullanırken, kredi çekerken, birisine söz verirken çok iyi düşünmeliyiz. Oldubittiye getirmemeliyiz. Ayağımızı yorgana göre uzatmalıyız. Bu sıkıntılar, durgunluklar ay sonuna doğru düzelmeye, netlik kazanmaya başlar. Ona gere kararımızı veririz.

BALIK BURCUNDA DOLUNAY
26 Ağustos saat 14:56 Balık burcunda oluşacak Dolunay birçok açıdan besleyici ve büyütücüdür. Sizin hayata nasıl baktığınız önemli tabii ki. Hem çevremizle ruhsal anlamda kurulan bağlantılar hem de dünyayı gerçekçi bir gözle ele alanlar, değişime açık ve gelişmelere kayıtsız kalmayanlardır. Tam tersine alışkanlık, aşırı duyarlılık, şikayetçilik, eleştirdiği halde bir şey yapmayanlar için bu Dolunay zorlayıcı olacaktır. Biz olumlu tarafından bakalım. Öncelikle hayatı ele alış biçiminde radikal değişimler görüyoruz. Kendimize bakmak, güzellik, sağlık, aşk, değişime açık olmak, kendimizi yenilemek gibi. Bunlar yavaş yavaş hayatınızda önem taşıyacak. Çevreniz sizi başarıyla ve örnek kişi kabul edebilir. Sizde görülecek yenilikler başkalarına ilham verebilir. Tabii ki bundan iş hayatı da nasibini alır. Öyle üzerimizde baskı kuran sistemler yerine kendi isteklerimizi öne süreceğimiz bir yol deneyebiliriz. Belki iki ayrı iş veya proje üzerinde çalışabiliriz. Yaşımız ve yaşam stilimize göre çocuk sahibi olabilir, çocuklarımızdan maddi-manevi destek görebiliriz. Ilımlı yaklaşmayan, dengeyi bozan kişilerden uzaklaşırız. Kendimize yüksek bir standart hayat hedefleriz, hayallerimizi gerçeğe dönüştürebiliriz. Bütün bu gelişmelere sıcak bakanlar bu Dolunayda sorun yaşamazlar.

EYLÜL

BAŞAK BURCUNDA YENİAY
Sevgili Oğlaklar 9 Eylül saat 21:02 Başak Burcunda doğacak Yeniay ve Merkür desteği, sosyal veya iş yaşamı olsun, sizi başkalarının gözünde daha çok sevilen kişi yapacaktır. Elle gösterilirsiniz. İnsanlar size güvenir, söylediklerinizi dinler, çalışkanlığınız, becerikli yanlarınızla takdir edilirsiniz. Öyle kolay kolay beğenmezsiniz. Daha iyisi olmalı diye düşünürsünüz. Bu nedenle titiz çalışırsınız. Seçici olursunuz. İş teklifleri alabilirsiniz. Eğitimde tez hazırlamak, yeni bir işe başlamak, farklı yerler görmek, kendinizi ve hayatı anlamak, ayaklarınızın üzerinde sağlam durmak bu Yeniayda sizin için son derece önemli hale gelir. Sadece bildik yerler, insanlar, işler, projelerle yetinmezsiniz. Araştırır, okur, inceler, kendinizi geliştirirsiniz. 16 ve 21 tarihlerinde önemli bir görüşme ve fırsat yakalarsınız. 23 Eylül civarında iş hayatında, iletişim ve karşılıklı uyumu gözetmek yararlı olur. Bu Yeniayda Venüs-Akrep burcunda ilerleyecek. Sizin bir işe, bir ilişkiye tutkuyla bağlanmanızı sağlayacak. Karşı cins üstünde etkiniz artacak. Web sitesi, tasarım, blog yazarlığı, önemli kişilerle bağlantı kurmak size yeni kapılar açacak.

KOÇ BURCUNDA DOLUNAY
25 Eylül saat 05:52 Koç burcunda oluşacak Dolunay, ailemizin ihtiyaçları ve bizim yapmak istediklerimizin paraya endeksi oluşu ve doğal olarak bunu halletmek arzumuzu işaret ediyor. Kendi kaynaklarımız yeterli olmayabilir. Eğer düşük bir ücretle çalışıyorsak veya bütçemiz sınırlı ise, başkaları yoluyla bunu halletmek isteriz. Ancak bu umduğumuz gibi gelişmeyebilir. Belki biraz beklemeniz, sabırlı olmanız gerekecek. Zaten bu Dolunayda en çok öne çıkan konu, aileye ait meseleler, eve ait konular ve iş hayatımız olacak. Çünkü işimizden istediğimiz ücreti alamıyorsak, bu tüm hayatımıza etki edebilir. Çok olumsuz bir Dolunay değil. Ancak öyle her istediğimizi kabul ettireceğimiz bir durum yok. 9 Ekim Yeniayını beklememiz faydalı olabilir. Şimdi sabırlı olacağız. Bu Dolunayda ev içinde aktif bir çalışma, hareketlilik görülebilir. Bu yoğunluk iş, eğitim ve maddi konularda fazlalaşır. İnsanların bizden beklentileri, sorumluluklarımıza karşılık bizim isteklerimizin yükselişi doğaldır ki, gerginlik yaratır. Hangisi daha önemlidir, hangisine öncelik tanımak gerekiyor. Her ikisine de diyeceğim. Çünkü işe ağırlık versek, ev yaşamı etkilenir, eve ağırlık versek işimiz aksar. Sakince bir ajanda kontrolü, notlar almak, ilişkilerimizde olgun yaklaşımlar günün gerginliğini azaltabilir.

EKİM

TERAZİ BURCUNDA YENİAY
Sevgili Oğlaklar, 9 Ekim saat 06:47 Terazi burcunda doğacak Yeniay, Venüsün iki ayrı burçtaki geri hareketiyle örtüşüyor. Durum böyle olunca, bizler de kariyer planlarımızı, mevcut işlerimizi, aksayan her şeyi gözden geçiriyoruz. Bu aslında gayet faydalı bir mola ve test sürecidir. Duruma bakılır, yarım kalan işler bitirilir, proje ve planlar için çalışılır, eksikler tamamlanır. Belki hızlı ilerlemek, birilerine bir şeyler ifade etmek, uyum sağlamak, ılımlı davranmak kolay olmayabilir. İçimize döneriz, kimsenin ne düşündüğümüzü bilmesini istemeyiz. İş ilişkilerinde politik tarzda hareket ederiz. Sanki idare ediyormuşuz gibi, ortama ayak uyduruyormuşuz gibi yaparız. Zaten doğrusu da budur. Eğer sorunlara yeni ve sağlıklı çözüm bulmak istiyorsa, bu Yeniay ve geri hareketler işinize yarayacaktır. Hatta öyle gelişmeler olur ki, daha önce fark etmediğiniz her şey gözünüze görünür. İş değiştirme veya işinizle ilgili görüşmeler bu süreçte tekrar ele alınmalıdır. Karşınıza çıkan olumlu bir teklif bile olsa, her yönüyle ele alınmalıdır. Bu sizi yanlış bir karar vermekten korur. Kasım ortası itibariyle düz seyre geçen Venüs, iş hayatı, aşk ve kişisel tüm girişimlerin sağlıklı şekilde düzenlenmesini ve yeni bir adımın atılmasını sağlayacaktır.

BOĞA BURCUNDA DOLUNAY
24 Ekim saat 19:45 Boğa burcunda oluşacak Dolunay etkisinde, mutlu ve doyumlu bir yaşam, sağlıklı ve başarılı çocuklar, güven dolu bir ilişki özlemi bizi sarıp sarmalar. Arzu ve isteklerimizi elde etmek ihtiyacı bizi hayatın konforlu dünyasına yöneltir. Biraz mesafelilik, çokça sağlamlık, kendimize göre planlama ve hayatın keyfine varma özlemi yüreğimizde yanar tutuşur. Bu beklenti ve özlemleri karşılamak adına yollar, yöntemler ararız. Daha rahat yaşamak için güçlü dostların varlığını önemseriz. Ancak burada önemli bir konu var. Bu Dolunayın yöneticisi Venüs iki ayrı burçta gerileyecek. Tamam belki arayıştayız, belki bağlantılar kuruyoruz. Fakat dibinde sadece kendi isteklerimiz yer alıyor. Hani başkalarına karşı o kadar duyarlı olmayabiliriz. Belki de başkaları bizim gizli saklı yanlarımızın farkındadır, dile getirirler. Ancak merak etmeyiniz. Büyük bir problem yok. Sadece iç ve dış dünyanın hali ve ahvaline bir bakmak, şartlara göre şekil almak vaktidir. Aralık ayına kadar, hedef belirlemek, araştırmak, gözlemlemek, önce kendimize sonra başkalarına karşı samimi bir niyetle yaklaşmak bize arzu ettiğimiz maddi-manevi güvenceyi sağlayabilir. Paylaşmayı bilen Oğlaklar bunun karşılığını alır. Tutkularımız kimseye zarar vermez, geçmişte yaşananlar affedilir, iç dünyamız dışarısıyla uyumlu olur, dengeye kavuşur.

KASIM

AKREP BURCUNDA YENİAY
Sevgili Oğlaklar, 7 Kasım saat 19:02 Akrep burcunda doğacak Yeniay, önümüzdeki bir ay boyunca daha hırslı ve kararlı şekilde insanları etkiniz altına alarak başarılı olmayı isteyeceksiniz. Sizi rahatsız eden meseleleri tekrar analiz ederek, bunlara çözüm bulmaya çalışacaksınız. Özünde böyle nitelik taşıyan Yeniayda sizlere ufak tavsiyelerim olacak. Yeniayın yöneticisi Mars-Balık burcunda ilerlediği için, bazen duygular mantığın önüne geçer. Hesap işlerinde, yolculuk, girişim, görüşmelerde odaklanma zorluğu yaşanır. Bazen de iyi niyetli düşünürüz, başkaları bunu kullanır. Dikkatli olursak bir sorun çıkmaz. Yeniay, Venüs gerilemesine denk geliyor. İş ilişkilerinde ve iş hayatıyla ilgili gelişmelerde yeni bir karar vermek, uygulamak doğru değildir. 16 Kasım sonrası duruma göre hareket ederiz. Gelen teklifler yenilenebilir. Daha önce görüşülmüş konular gündeminizde yer alabilir. Bir önemli konu, Merkürün gerileyecek oluşu. Bu durum, yarım kalan işlerin tamamlanmasını gerektirir. Dış dünyadaki gelişmeler, zihnimizde yorgunluk yaratabilir. Bunun için, yoğun çalışıyorsak mutlaka kısa molalar vermek faydalı olur. Aceleci kararlardan kaçınmak en doğrusudur. Bu noktalara dikkat edilirse, bu Yeniaydan faydalar elde edebiliriz.

İKİZLER BURCUNDA DOLUNAY
23 Kasım saat 08:39 İkizler burcunda oluşacak Dolunay, yoğunluğun göstergesi olduğu gibi aynı zamanda yanlış anlaşılmalara açık bir süreçten geçtiğimizin işaretçisidir. Hani başkalarına faydamız olacak değil, bize hiç anlamlı gelmeyen angarya işlerle uğraşabiliriz. Zihnimiz bir yandan şimdiye odaklıdır çoğu zaman da geçmişe. Bunun nedeni, Merkür geri hareketiyle örtüşen bir Dolunay sürecinden geçiyor oluşumuzdur. Tabii ki dikkat etmemiz gereken noktalar var. Sözgelimi zihin-beden arasındaki dengenin, günlük hayatın koşturmasında dengeli tutulması. Bu kolay mı? Tabii ki Dolunay zamanlarında bu zor olabilir. Ancak imkansız değil. Ne dediğimize de yaptığımıza veya yapılanlara olumsuz ve duygusal yanıtlar vermek, sonrasında keşke demekle sonuçlanıyor. Önemli olan bizi rahatsız eden durumları kendimizi aşmak ve hayata bakışımızı olgunlaştırmak deneyimi olarak görmektir. Hayat düz bir çizgi değil. Zikzaklar olur bazen. Gizli düşmanlıklar, bazen kendi içimizdeki endişe ve korkular, aşırı çalışma, ihmal ettiğimiz sağlık şikayetleri bu zamanda bizi yorar. Merkürün geri-ileri hareketleri Ocak ayına kadar bizim, iç dünyamızda böyle gelgitlere, karar değiştirmelere, bazen kendimizi ihmal etmeye, gereksiz polemiklere yol açsa da, emin olunuz ki, iç gözlemde bulunmak, iç sesimizi duymak, olanları negatif görmek yerine, bize ne kattığına bakmak sonrasında olumlu karşılık bulur. Yapabileceğinizden fazlasını yüklenmeyin. Kendinizi zaman ayırmayı bilin. Lafa söze kafanızı takmayın. Dolduruşa gelmeyin. Bilgisayarınızı gözden geçirin. Şifreleyin. Yarım kalan işlerinizi bitirin. Yenilikleri de mercek altına alın, bir daha gözden geçirin. Böylece hem geri hareketi hem Dolunayın etkisini doğru manada değerlendirmiş olursunuz.

ARALIK

YAY BURCUNDA YENİAY
Sevgili Oğlaklar, 7 Aralık saat 10:20 Yay burcunda doğacak Yeniay, sizi yorgun düşüren, hatta zaman zaman bağımlılık yarattığı için zorlayan meseleleri çözüme kavuşturmanızı, böylece daha sağlıklı karar vermenizi, tercihte bulunmanızı sağlayan bir güce sahiptir. Şu aralar, iyimser düşünmek bazen kolay olmuyor. Hatta neyin doğru veya gerekli olduğunu tespitte zorlanıyorsunuz. Bazen iyi niyet, çoğu zaman çelişkiler, mantık ve duygular arasındaki ikilemler sizi epeyce meşgul ediyor. Bu Yeniay, size gerçekten gerekeni bulmanız için bir fırsat. Gücünüz aşan her şeyden uzaklaşıp, bütün enerjinizi doğru şekilde kullanmayı öğreneceksiniz. Kimse anlamasın diye sıkıntıları içinize atıyordunuz. Şimdi bunları dile getirecek, sizi üzen kişilere gerekli cevabı vereceksiniz. Uzun zamandır üstünde çalıştığınız bir projeyi sunabilirsiniz. Bir güzel fırsatla karşılaşabilirsiniz. Fiziksel ve ruhsal anlamda size iyi gelecek, motive edecek aktivitelere yönelebilirsiniz. Spor, müzik, rehberlik, danışmanlık, tiyatro, edebiyat gibi alanlarda eser verebilirsiniz. Birileri yüzünden, bir şeylerin ağır yükü nedeniyle kaybettiğiniz zamanı, şimdi geri kazanabilirsiniz. Bu Yeniayı, karanlıktan aydınlığa çıkış gibi görünüz. Yaratıcı fikirlerinizi yazıya dökebilirsiniz. Daha verimli çalışabilirsiniz.

YENGEÇ BURCUNDA DOLUNAY
22 Aralık saat 20:49 Yengeç burcunda oluşacak Dolunay, ilişkinin bir ortaklık olduğunu, her şeyi üstünüze almanın, sizi yorabileceğini işaret ediyor. Belki de siz, şu anda sıkıntılı bir süreç yaşayan kişiyle berabersiniz. Elinizden geldiği kadar destek oluyorsunuz. Bu nereye kadar? Demek gerekiyor. Çünkü bunu değiştirmek için mücadele etmeyen bir kişiyle hayatı sürdürmek zor olabilir. Sağlık, iş, aile kökenli olabilecek sıkıntılara göğüs geren taraf olabilirsiniz. Fakat sizin de bunca yükün altında ezilmemeniz lazım. Mars-balık burcunda ilerliyor. Genel olarak çevremize yardımlarımız, kardeşlerimize desteğimiz, her anlamda kol kanat gerişimizin göstergesi. Bu da yorucu tabii ki. Kimi Oğlaklar ise, sağlıklı yaşam, huzurlu ve güven dolu bir aile olgusunu önemsiyorlar. Bekar Oğlakların eş seçiminde bilinçli hareket etmeleri gerekiyor. Yorgunluk, stres, yoğunluk ve vericilik sizi yorabilir. Lütfen sağlığınıza önem veriniz. Başkaları kendini düşünürken, siz kendinizi bari ihmal etmeyiniz.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler