Öğrenci ve öğretmen servisi çarpıştı: 4 ölü

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde öğretmen ve öğrencileri taşıyan minübüsün başka bir araçla çarpışması sonucu meydana gelen kazada 2'si öğretmen,1'i çocuk toplam 5 kişi hayatını kaybederken, 19 kişi de yaralandı.

Çermik'in Petekkaya köyü İlköğretim Okulu'ndan taşımalı sistemle aldığı öğretmen ve öğrencileri taşıyan 21 UA plakalı minübüs ile Abdullah Karakış yönetimindeki 21 UA 593 plakalı aracın, Çermik-Siverek karayolunun 8. kilometresinde çarpışmaları sonucu Ferhat Karapolat, Haydar Özden, Zeynep Güler, Abdullah Karakış ve 16 yaşında kimliği tespit edilemeyen 1 kız çocuğu hayatını kaybetti.

Yaralılar Mustafa Oğuz, Ayfer Çiçek, Gökhan Dönmez, Tevfik Işık, Haci Şeker, Ali Akdağ, Mehmet Nur Çağırtekin, Ercan Subaşı, Mustafa Oral, Rojhan Laçin, Besna Kaya, Özgür Doğantekin, Pınar Oğuz ve Eşref Dalkılıç isimli öğretmenler ile Derya Çiçek, Derya Boynukara, Ebru Karaca, Derya Akdağ ve Nigar Yıldırım adındaki yaralılar ambulans ve sivil araçlarla Diyarbakır Devlet Hastanesi ve Dicle Üniversitesi Acil Servisine kaldırıldı. Sedye arayan yaralı yakınlarına Jandarma ekipleri yardım etti. Yaralıların tedavisi sürüyor.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler