Öğrenci velisinden ortalığı karıştıran iddia

İstanbul Sultangazi'de ilkokulda bir öğrencinin kantinden aldığı sandviçi yerken bayılması üzerine ortalığa atılan dedikodu kısa sürede yayıldı. Epilepsi hastası olduğu belirtilen öğrencinin ekmekten çıkan uyuşturucu nedeniyle bayıldığı iddia eden kişi hakkında okul yönetimi suç duyurusunda bulundu.

Olay Sultangazi Eski Habipler Mahallesi'nde bulunan bir ilköğretim okulunda yaşandı. Öğrencilerden biri kantinden aldığı sandviçi yerken bayıldı. Epilepsi hastası olduğu belirtilen öğrenci olay yerine gelen ambulansla hastaneye kaldırıldı. Ancak bir velinin iddiası ortalığı karıştırdı. Bu kişi, çocuğun sandviçteki uyuşturucunun etkisiyle bayıldığını öne sürdü. Söylenti kısa sürede yayıldı. Polis okulda inceleme yaptı. Ancak iddianın yalan olduğu anlaşıldı. Sosyal medyada da yayılan iddia üzerine okul yönetimi, veli hakkında suç duyurusunda bulundu.

İlçe milli eğitim müdürlüğünden yapılan açıklamada, "Okul kantinlerimiz okullarda kurmuş olduğumuz komisyonlarımız tarafından her ay denetlenmektedir. İlçe tarım müdürlüğümüz tarafından okul kantinlerimiz yılda iki defa denetlenmektedir. Okul kantinlerimizde Bakanlığımızın belirlediği ürünler dışında her hangi bir ürün satılmamaktadır. Olay tamamen asılsızca yapılan bir ihbardır" denildi.

(DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 11 yorum
eğitimin öğretimin geldiği duruma bakın, uyuşturucu hap okullarda satılır oldu bizler ilkokulu bırakın lisedeyken bile uyuşturucunun ne olduğu hakkında bir fikrimiz yoktu. Bunların hepsi bir proje ürünü, hepsi bilinçli, yeni nesil bilinçli olarak bu şekilde yönlendiriliyor ki ülke kolayca bölünsün parçalansın.
İftira olduğu anlaşılmış kardeş
gaberimi okuyup yorum yapiyon .yoksa kendi pisligini okullarami bulastirmak derdindesin
@thecadavre haberin tamamını okumayıp at gözlüğü ile yorum yapınca böyle oluyor işte kardeş :)
@safir4410 okuduğunu anlayacak zeka lazım,iftira atan velinin yakını galiba bu şahsiyet
Velilerin hayal dünyası enteresan.
kim yalandan ortalığı karıştırıyorsa en ağır ceza verilmeli
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler