HABER

Öğrenciler gazete çıkarıyor

BİTLİS (İHA) - Bitlis'in Güroymak İlçesi Gölbaşı Beldesi Cumhuriyet İlköğretim Okulu öğrencileri, gazete çıkarmaya başladı. İlk sayısı geçtiğimiz günlerde çıkan "Bizim Sesimiz" gazetesinin ilçede büyük ilgi gördüğü belirtildi. Eğitim ve kültür ağırlıklı gazete, ilçedeki okullar ile resmi kurumların yanı sıra esnaflara dağıtılıyor. 12 sayfa ve fotoğraflı olarak Tatvan İlçesi'nde bir matbaada bastırılan aylık gazetede 11 muhabir görev yapıyor.

Gazetenin sağlık muhabiri Selma Çelik, halkın sorunlarını dile getirmek ve halkı bilinçlendirmenin mutluluk verici olduğunu belirterek, "Kısmet olur da okulu tamamlarsam gazeteci olacağım. Çünkü halkı bilinçlendirmek ve halkın yararına haber yapmak beni mutlu ediyor" dedi.

Ayda 100 adet bastırılan ve aynı günde tüketilen gazetenin oldukça faydalı olacağını söyleyen Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nda görevli sınıf öğretmeni ve gazete sorumlusu Cem Gül, "Gazeteyi okulda bilgisayar ile hazırlıyoruz. Tatvan'daki matbaada 125 milyon liraya bastığımız gazeteyi ücretsiz dağıtıyoruz. Minik arkadaşlarımızın büyük gayretleri ile hazırladığımız gazetemiz oldukça ilgi görüyor. Bu gazetede görev yapan minik muhabirlerimize gazeteciliği sevdirmek istiyoruz" dedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler