HABER

Öğrencisini döven öğretmene suç duyurusu

MERSİN (İHA) - Mersin'in Erdemli İlçesi'nde, öğrencisini dövdüğü iddia edilen vekil öğretmen hakkında Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.
Elbeyli Köyü İlköğretim Okulu'nda vekil öğretmenlik yapan Abdulkadir G. hakkında, 4. sınıf öğrencisi Halise Köfü'yü (10) dövdüğü iddiasıyla öğrenci velisi Şuayip Köfü tarafından Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulunuldu.

Gözünde morluklar meydana gelen Halise Köfü'nün babası Şuayip Köfü, "Biz çocuğumuzu öğretmen dövsün diye okula göndermiyoruz. Çocuklarımız bilgili, kültürlü insanlar olarak yetişsin diye gönderiyoruz. Kızım öğretmeni dövdüğünden bu yana okula gitmek istemiyor. Öğretmen, matematik dersinde bir harf hatasından dolayı benim kızımla birlikte sınıftaki 20 öğrenciyi daha dövmüş ancak ilk tokadı kızıma vurduğu için gözünün önünde morluklar meydana geldi. Öğretmenin kızımı dövmesinden dolayı çocuğumun psikolojisi bozuldu. Öğretmen yeniden döver endişesiyle okula gitmek istemiyor. Bir öğretmen, elbet suçu olduğunda gerekeni yapar ancak bir çocuk böyle dövülmez. Öğretmen hakkında şikayetçiyim ve Cumhuriyet Savcılığı'na suç duyurusunda bulundum. Başka çocuklar da dövülmesin" diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Doğru ise, öğretmenin öğrencisine şiddet uyguladığı iddiasının kendisine de geldiğini belirterek, öğretmen kadrolu olmadığı için disiplin kurulunu çalıştıramadıklarını ancak bu görevi de bu şartlarda yapamayacağı gerekçesiyle görevden aldıklarını söyledi.
Öğretmen kadrolu da olsa hiç kimsenin öğrenciyi dövmeye hakkının olmadığını kaydeden Doğru, bu konuda tüm öğretmenlerle toplantı yaparak şiddet konusuna dikkatlerini çekeceğini belirtti.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön