HABER

Öğretmen adayları atamaları bugün

ANKARA - Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 25 Ocak-6 Şubat günleri arasında 20 bin boş kadro için başvurularını aldığı öğretmen adaylarının atamalarını, bugün gerçekleştirecek.

MEB'e bağlı resmi eğitim kurumlarının öğretmen ihtiyacını karşılamak üzere bilgisayar ortamında "2006-1 İlk Atama ve Yeniden Atama"ya ilişkin kura çekme töreni, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik'in de katılımıyla bugün saat 10.00'da MEB Başöğretmen Salonu'nda 10.00'da yapılacak.

Atama sonuçları, internetten ve cep telefonları aracılığıyla öğrenilebilecek. Atanan adaylar 9 Şubat'tan itibaren görevlerine başlayabilecekler.

MEB'e bağlı okullarda sözleşmeli öğretmenlik yapanlardan farklı eğitim kurumlarına atananların hakları, 2005-2006 eğitim ve öğretim yılı sonuna kadar saklı tutulacak. Bu durumdaki adaylar, ders kesim tarihinden itibaren yeni görev yerlerinde hizmete başlayabilecekler.

Sözleşmeli öğretmenler, eğitim ve öğretim sürecinin olumsuz etkilenmemesi açısından, bulundukları ilde atanacakları alan açık olması şartıyla görevli oldukları eğitim kurumlarını tercih edebilecekler. Bu şekilde tercihte bulunanlardan, KPSS puanı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre atanacakları alanın kontenjanına girenler, doğrudan bulundukları eğitim kurumlarına atanacaklar.

Askerdeyken atananların 31 Aralık 2006 tarihine kadar terhis olmaları gerekiyor.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Geri Dön

En Çok Aranan Haberler