Öğretmenevine içki yasağı!

Alkollü içki satışı yasağının, Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı öğretmenevlerinde de uygulanması gündeme geldi.

Öğretmenevine içki yasağı!

Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurulu'nun (TAPDD) üniversitelerin sosyal tesislerinde uygulamaya konduğu alkollü içki satış yasağı, şimdi de kamu kurumlarına ait sosyal tesislere yansıyor. Emniyetin, 'Polis Moral Eğitim Tesisleri' olarak adlandırılan sosyal tesisleri 'eğitim kurumu' statüsüne alındıktan sonra başlatılan alkol yasağının ardından, şimdi de Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı öğretmenevlerinde alkol yasağı geliyor.

VALİLERE YAZI
Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Grup Başkanı Fevzi Durgun imzasıyla 2 hafta önce Türkiye genelindeki akşam sanatokullarını da bünyesinde bulunduran bütün öğretmenevlerine ve 81 il valisine, alkol satışının yasaklanması gerektiğini içeren resmi yazı gönderildi. Milli Eğitim Bakanlığı'nın öğretmenevlerinde alkol satışıyla ilgili ne yapması gerektiğini, 25 Nisan 2013 tarihinde Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu'na sorduğu belirtilerek, buradan gelen yanıtın da 18 Temmuz 2013 tarihli resmi talimata eklendiği görüldü.

Yazıda, alkol satış yasağının olması gerektiği belirtilerek, "Öğretmenevlerinin asli fonksiyonlarının eğitim çalışanlarının konaklama ihtiyacını karşılamak olduğu, ayrıca yeme-içme, spor, eğlence ve eğitim ihtiyaçları için yardımcı ve tamamlayıcı birimleri de bünyesinde barındıran kurumlar olarak tanımlanmıştır. Yasaya göre; öğretmenevleri de her türlü eğitim-öğretim kurumları olarak tanımlanan madde kapsamındadır" denildi.

YASA ANLATILDI
Yasa ve yönetmelikleri uzun uzun anlattığı görülen Tütün ve Alkol Piyasası Düzenleme Kurumu Başkanı Suat Evcimen'in öğretmenevi ve akşam sanat okullarının eğitim ve öğretim yönleri ile eğitim ve öğretim konumları olup-olmadığının tarafınızca değerlendirilmesi ve ve önceden alkollü satış belgesi almış olanların kurumumuze bildirilmesi uygundur" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı da bu yazışmayı tüm teşkilatıyla paylaştı.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 98 yorum
ÇOK GÜZEL BİR HABER. HER NE KADAR MYNET HOŞNUTSUZ BİR BİÇİMDE YAYINLAMIŞTA OLSA GÜZEL BİR HABER. ÖĞRETMENLERİMİZİN AKLOL BAĞIMLISI OLMASINDANSA ALKOL ALMAMALARI GAYET SEVİNDİRİCİ BİR DURUM OLUR
Sen ne gerizekalısın be, içecek olan heryerde içer.
Evet sindire sindire İran a doğru gidiyoruz....
haramlardan sakınım dine yaklaşmak ne zamandan beri kötü.kötü mü lan bu şimdi öğretmen evinde içkinin yasaklanması kaç öğretmen derse içkili giriyor haberin var mı senin bu yasak azda olsa azaltır bu durumu keko.
din düşmanı.
Müslümana içkinin haram olduğunu bilmiyorsunuz sanırım içki içmek isteyen gitsin meyhanesine
iran a senin gibi islam düşmanları yaraşır.... iran la islamı aynı kefeye koyana şaşıyorum ve onları yılın saftirikleri ilan ediyorum...
HALA ISRARLA YASAMA MÜDEHALE ETMEYE DEVAM EDİYOR FAŞİST DİKDATÖRLER.
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler