Öğretmenim diyen tacizci suçüstü yakalandı

Balıkesir'de, polisin yaklaşık bir yıldır "küçük yaştaki çocuklara cinsel istismar" suçundan aradığı şahıs suçüstü yakalandı. Linç girişimine karşı tedbir alan polisin, gece yarısı adli makamlara sevk ettiği zanlı tutuklandı.

İddiaya göre, önceki gün Paşaalanı Mahallesi Serkan Sokak'ta 9 yaşındaki N.G. isimli kız çocuğu marketten çıkıp evine giderken H.K. (36), "Sana bir şey soracağım" deyip çocuğu yanına çağırdı. "Ben Türkçe öğretmeniyim, sana bir oyun öğreteceğim" diyen H.K., çocuğun omzuna elini atıp yol üzerindeki bir inşaata götürdü. Burada çocuğu soyup cinsel ilişkiye girmeye çalışan zanlı, çocuğu inşaata götürdüğünü gören bir bayanın Asayiş Şube Müdürlüğü'ne ihbarı sonucu Asayiş Şube Müdürü Osman Çelik'in yönetiminde düzenlenen operasyonla suçüstü yakalandı.

Şüpheli H.K., 2007 Ocak ayında ordudan atıldığını, bunun üzerine ruhi bunalım geçirdiğini, iş bulamaması üzerine maddi sıkıntı çektiğini, 2007 Temmuz ayında da eşi ve 2 çocuğunun kendisini terk edip memlekete gittiklerini söyledi. Zanlı, zaman zaman beyninin durma noktasına geldiğini ve yapmış olduğu cinsel taciz olaylarıyla ilgili bir şey hatırlamadığını, hatırladığında pişman olduğunu, herhangi bir tedavi görmediğini anlattı. Şüphelinin sorgulamasında, son bir yıl içinde aynı yaş grubundaki kız çocuklarına 8 ayrı cinsel tacizde bulunduğu tespit edildi.

2000 yılında Şırnak'tan Balıkesir'deki Ordu Donatım Okulu ve Eğitim Merkez Komutanlığı'na tayin olan H.K., eğitici uzman çavuş olarak görev yaptığı sırada astlarından sık sık para aldığı iddiasıyla yargılanıp, TSK ile ilişkisi kesildi. Atatürk Mahallesi'nde ikamet eden şüphelinin 2001 yılında da komşusunun aynı yaştaki kız çocuğunu oyun oynamak için eve çağırıp cinsel tacizde bulunduğu, delil yetersizliğinden mahkemece serbest kaldığı öğrenildi. Eşi ve çocukları tarafından terk edilen şüpheli, küçük yaştaki çocuklara ilgi duymaya başladığını, kendisini hep eğitimci olarak tanıtıp kız çocuklarına yaklaştığını anlattı.

19 Mart tarihinde aynı günde iki ayrı kız çocuğuna cinsel tacizde bulunan zanlının, 2007 ve 2008 yıllarında çeşitli tarihlerde Ali Hikmet Paşa Mahallesi'nde H.A. (7), Toygar Mahallesi'nde E.İ. isimli 13 yaşındaki özürlü kız çocuğuna, A. İlköğretim Okulu'ndaki S.E. (7), Hasan Basri Çantay Mahallesi'nde B.Ö. (9), Paşaalanı Mahallesi'nde S.Y. (10) isimli kız çocuklarına aynı yöntemle inşaatlara götürüp defalarca cinsel tacizde bulunduğu belirlendi.

Aralarında polis ve sivil devlet memurlarının da yer aldığı mağdur aileler, ayrı ayrı şikayetçi oldular. Vatandaşların linç girişimine karşı tedbir alan polis, şüpheliyi akşam geç saatlerde adliyeye sevk etti. Adliyede yaklaşık 6 saat süren işlemlerin ardından adli mercilerce tutuklanan H.K., gece yarısı götürüldüğü hastanede doktor raporu alındıktan sonra Balıkesir Kapalı Cezaevi'ne gönderildi.

Balıkesir'deki aileler sapığın yakalanmasıyla rahat nefes alırken, Asayiş Şube Müdürlüğü ve Ahlak Büro Amirliği'ne teşekkür ettiler. Yetkililer ise, çocukları yolda giderken kendilerine seslenen, yaklaşan yabancı kimselerle hiçbir şekilde konuşmamaları hususunda uyarırken, anne, baba ve aile efradının bu konularda çok dikkatli hareket etmelerini istedi.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Tüm Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Diğer Haberler