HABER

Öğretmenin kabloyla öğrenci dövdüğü iddiasına soruşturma

Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'ndeki bir ortaokulda din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Y.Ö.'nün kendisine lakap taktığı gerekçesiyle öğrenci S.Ç.'yi projeksiyon cihazının kablosuyla dövdüğü iddia edildi. Olaydan sonra durumu öğrenen baba Sercan Ç. bacağında morluklar oluşan S.Ç.'yi Sinanpaşa Devlet Hastanesi'ne götürerek darp raporu aldı ve öğretmen hakkında şikayetçi oldu. Sinanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Avcı soruşturma başlatıldığını duyurdu.

Öğretmenin kabloyla öğrenci dövdüğü iddiasına soruşturma

Olay, Afyonkarahisar'ın Sinanpaşa İlçesi'ne bağlı Serban Beldesi'ndeki Kazım Özer Ortaokulu'nda geçen perşembe günü meydana geldi. Okulda görevli din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Y.Ö., 2'nci sınıf öğrencilerine kitap okuturken S.Ç. adlı öğrenci de kitap okuma isteğini iletti. Öğretmen Y.Ö., iddiaya göre kendisine lakap taktığı iddiasıyla S.Ç.'ye sınıftaki prodüksiyon cihazının kablosuyla vurdu. Olaydan sonra durumu öğrenen baba Sercan Ç. bacağında morluklar oluşan S.Ç.'yi Sinanpaşa Devlet Hastanesi'ne götürerek darp raporu aldı ve öğretmen hakkında şikayetçi oldu.

SORUŞTURMA AÇILDI

Sinanpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Sadık Avcı, "Böyle bir şikayet geldi. Kaymakamlık ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz konuyla ilgili ayrı ayrı soruşturma başlattı" dedi. Din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Y.Ö. hakkında herhangi bir uzaklaştırma kararı olmadığı ve olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi. (DHA)

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 12 yorum
Edebiyat öğretmeni olsaydı edebiyat hocası diye manşet mi atacaktınız? Bu ne din düşmanlığı ?
bize demir cetvelle vururlardi gikimiz cikmazdi bee basmislardir adamin damarina
@orkundogrul lakap takmalarından belli bastıkları
Dinde hoşgörü ve saygı vardır. Görüyoruz ki bu branştaki öğretmenler bunu gösteriyor!!!
@erkan_bicer_1999 sana küfür etseler sen de hoşgör o zaman
Geri Dön