HABER

Öğretmenin öğrencisini darp ettiği iddiası

Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesinde bir öğrenci okul müdürünün kendisini darp ettiğini belirterek, şikayetçi oldu.

Edinilen bilgiye göre, Ceylanpınar ilçesine bağlı Taşyalak köyünde, ilköğretim okulunun 5. sınıf öğrencisi Emrah T. (11) kolundaki ağrı şikayetiyle Ceylanpınar Devlet Hastanesine başvurdu. Öğrencinin yapılan muayenede kolunun kırıldığı belirlendi. Emrah T.'nin bir kolu alçıya alındı ve durum hastane polisine bildirildi.

Öğrencinin alınan ifadesinde sınıfta defterini karalayan bir arkadaşıyla bahçede tartıştığını ve bu esnada okul müdürü Murat T.'nin kendisini darp ettiğini iddia etti. Müdürün daha önce de kendisini birkaç kez dövdüğünü ileri süren öğrenci, okul müdüründen şikayetçi olunca, jandarma ekipleri soruşturma başlattı.

Öte yandan, Ceylanpınar Milli Eğitim Müdürü Abdülkadir Genç, söz konusu iddiayı okul müdürü ile görüştüğünü belirterek, Emrah T. ile bir başka köyden gelen öğrenciler arasında kavga yaşandığını ve o kavgada öğretmenlerin iki öğrenciyi ayırdığını söyledi. Genç, okul müdürünün söz konusu öğrenci Emrah T.'yi disiplin kuruluna vereceğini belirtmesi üzerine, öğrencinin böyle bir şikayette bulunduğunu kaydetti. Genç, konuyu detaylı araştırdıktan sonra gerekirse soruşturma açacaklarını söyledi.

İHA

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön