HABER

Öğretmenler Çankaya Köşkü'nde

Ankara AA- Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, en iyi yatırımın eğitime yapılan yatırım olduğunu belirterek, eğitimin en iyi şekilde yapılabilmesi için öğretmenlerin huzurlu ve mutlu olması gerektiğini, bunun için de imkanlarının genişletilmesi gerektiğini söyledi.

Gül, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik ile 81 ilden gelen öğretmen temsilcilerine, Çankaya Köşkü'nde öğle yemeği verdi.

Gül, konuklarını resepsiyon salonunda karşılarken, salona ilk giren Milli Eğitim Bakanı Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımız size bir sürprizimiz var" dedi. Çelik'in peşinden, Gül'ün Kayseri Lisesi'nden beden eğitimi öğretmeni Hayri Terzioğlu ve eşi kimya öğretmeni Şenol Terzioğlu salona girdi.

Gül, Hayri ve Şenol Terzioğlu ile ayakta kısa süreli sohbet ettikten sonra diğer öğretmenleri karşıladı.

Yemek öncesinde bir konuşma yapan Bakan Çelik, öğretmenleri Çankaya Köşkü'nde kabul ettiği için Gül'e teşekkür etti. Çelik, "En azından benim hatırladığım kadarıyla öğretmenler ilk defa Çankaya Köşkü'nde Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından kabul ediliyor ve ilk kez yemek veriliyor. Bundan dolayı eğitim camiası olarak size müteşekkiriz" dedi.

Çelik'in ardından konuşan Gül, öğretmenlerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bir ülkenin en büyük servetinin eğitim almış, yetişkin insanları olduğunu anlatan Gül, yetişkin neslinde öğretmenlerin elinde oluştuğunu belirtti.

"Eğitime yapılan yatırım en iyi yatırımdır" diyen Gül, eğitim faaliyetlerinin sadece hükümet tarafından değil, toplumun tüm kesimleri tarafından desteklenmesi gerektiğini kaydetti.

Geri Dön