HABER

Öğretmenler sahneye çıkıp teknoloji bağımlılığına dikkat çektiler

Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Değerler Hareketi kapsamında teknolojinin bilinçli kullanılmasına dikkat çekmek amacıyla hazırladıkları “Sanal Arkadaş Yalan Arkadaş” projesi kapsamında öğrenci velilerine gösteri hazırladılar.Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Değer Hareketi Aralık ayı faaliyeti Teknolojiyi Bilinçli Kullanma ile ilgili rehberlik servisi tarafından yürütülen “Sanal Arkadaş Yalan Arkadaş” projesi oldu.

Afyonkarahisar Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenleri Değerler Hareketi kapsamında teknolojinin bilinçli kullanılmasına dikkat çekmek amacıyla hazırladıkları “Sanal Arkadaş Yalan Arkadaş” projesi kapsamında öğrenci velilerine gösteri hazırladılar.
Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Değer Hareketi Aralık ayı faaliyeti Teknolojiyi Bilinçli Kullanma ile ilgili rehberlik servisi tarafından yürütülen “Sanal Arkadaş Yalan Arkadaş” projesi oldu. Proje kapsamında okul öğretmenlerinin hazırladıkları ve oynadıkları skeç velilere sunularak büyük beğeni topladı.
Etkinliğin sonunda Okul Müdürü İlknur Tutumlu, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un teknoloji bağımlılığı ile ilgili mesajını velilere aktardı. Yine proje kapsamında okul öğretmenleri ve idarecileri 1 hafta boyunca proje ile ilgili bastırılan “Teknoloji Yerinden Yeterince” tişörtleri giyerek derslere girdiler.
Okul Rehber Öğretmeni Ümmü Gülsüm Kala proje hakkında bilgi vererek teknolojinin insan hayatına sayısız faydaları olduğunu ancak ölçüsüz ve sınırsız kullanıldığında çok ciddi zararlar oluşturduğunu kaydetti. Kala, “Çocuklar sanal ortamda gerçek ortamı karıştırabiliyorlar. Bu durum çocukların zihinse ve sosyal becerilerinde bozukluk ile birlikte fiziksel problemler oluşturuyor. Tüm bunların yanı sıra çocukların zorbalık, istismar ve güvenlik sorunları ile karşı karşıya kalmaktadırlar. Bu yüzden ‘Teknolojiye hakim olalım ama esiri olmayalım’ sloganıyla hareket ediyoruz” diye konuştu.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 0 yorum
Geri Dön