Öğretmenlere atama müjdesi!

MEB Müsteşarı'ndan öğretmenlere: Başbakan'dan kadro istedik, Şubat ayında atama olabilir...

Öğretmenlere atama müjdesi!

Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin, kendisini ziyaret eden bir grup öğretmene, Şubat'ta atama müjdesi verdi. Başbakan'dan kadro istediklerini ifade eden Tekin, "Şubat ayında atama olabilir" dedi.

Milli Eğitim eski Bakanı Nimet Çubukçu döneminde kaldırılan Şubat atamaları, atama bekleyen binlerce öğretmen tarafından tepki görürken, Şubat atamalarının yeniden başlaması da gündemde.

ŞUBAT GÜNDEMDE

"Atanamayan Sosyal Bilgiler Öğretmenleri Platformu" hafta içinde MEB Müsteşarı Yusuf Tekin'i ziyaret etti. Öğretmenler MEB'ten 5 bin kontenjan istedi. Bu talebe "değerlendireceğiz" yanıtı vermekle yetinen Tekin, atamalarda "alan yığılmalarının" dikkate alınacağını söyledi. Öğretmenlerin Şubat atamalarının kaldırılmasından şikayet etmeleri üzerine de Yusuf Tekin'in öğretmenlere, "Başbakan'dan Şubat için kontenjan istedik, Şubat ayında atama için bir süpriz yapabiliriz" dediği bildirildi. Bakanlık 2014 Şubat ayında atama yaparsa 2009 yılında kaldırdığı Şubat atamalarına 5 yılın ardından yeniden dönmüş olacak. Şubat atamaları "Eğitim devam ederken atama yapılması uygun değil" gerekçesiyle Nimet Çubukçu'nun bakanlığı döneminde kaldırılmıştı.

EYLÜL'DE 40 BİN ATAMA VAR

Ağustos ayında yapılması beklenen 40 bin öğretmen ataması da bu yıl Eylül ayına sarktı. Okulların açılmasına kısa bir süre kalsa da Bakanlığın hala atama yapılacak alanları netleştirememesi de tartışma konusu oldu. İl ve ilçelerden bakanlığa gelecek talebe göre Türkçe, matematik, sınıf öğretmenliği, fen ve teknoloji öğretmenliği, rehber öğretmenliği, Din kültürü ve ahlak bilgisi ve diğer branşlardan alınacak öğretmen kadroları belli olacak.

YORUMLARI GÖR ( 0 )
Okuyucu Yorumları 37 yorum
yav sıkmayın canınızı hocalar her sene 50 bin yüzbin atama alıyorsunuz. oda olmazsa normal memur kadrolarına yerleştirliyorsunuz. bide zırlıyorsunuz. ulan utanmasalar sizi mühendis kadrolarına da atayacaklar. o kadar iibf mezunu mühendislik mezunları ne b.. yesin. hele şu milli eğitim bakanlığının önünde bayılan öğretmenler yok çıldırıyorum. lan mynet yeter yorumlarıma ambargo uyguladın yayınla artık.
13 yıldır atama bekliyorum. Teknik öğretmenim (torna tesviye) her yıl 2- 3 öğretmen atıyorsunuz bizim bölümden. Sizi ALLAH'A havale ediyorum. Benim ve benim gibilerin hakkını yiyen dinsizler öteki dünyada iki elim yakanızda.
müzik resim beden eğitimi gibi bizi muasır medeniyetler seviyesine çıkaracak bilim dalları varken kim ne yapsın senin teknik öğretmenliğini . bu ülkede kaç tane fabrika varki çorap bile üretemeyen ama vatanseverlikte cumhuriyetçilikte esip gürleyen bir türlü yağmayan bir mlletin arasında yaşıyorsun arkadaş. vazgeç bu hayallerden. ha şunuda belirteyim atanacak toplam öğretmen sayısı 200 bin. sana bunlarında arasından bir şey düşmez neden mi yukarıda anlattım işte.
sanayiler ne güne duruyor git çalış aç karnını doyur
alınacak adamları vardır...
Seçim dönemi, İstedik, Başbakan emretti verildi dönemi...
Haberlere yanlış başlık atmada üzerinize yok vallahi.Haberde öğretmenleri ilgilendiren birşey yok."Öğretmen adaylarını" ilgilendiriyor bu haber.
2014 Martındaki yerel seçimlerde oy'un biraz daha artması için uygulanacak etkin bir yöntem! Milli eğitimin öğretmene ihtiyacı varsa neden hemen şimdi öğretim yılı başında atanmalar yapılmıyor?
bu manşeti atan ilkokul mezunu mu yoksa öğretmen düşmenı mı? öğretmen adaylarına müjde desene salakkk
binlerce öğretmen atama bekliyor zaten çok kötü bir durum ya allah yardımcıları olsun hatunların yaptığı bayankupon adlı kupon sitesini gördünüzmü gözlerinize inanamayacaksınız kadınlar neler tutturmuş hemen aratıp bakın bayankupon diye
neden şubatta seçime birkaç gün kala kısacası seçim rüşveti prapogan da malzemesi yapılacak ama vatandaş yemiyor artık kodroyu da alacaklar oy da vermeyecekler boşa bveklemeyin
Öğretmenler şundan 2 yıl evveline kadar eylemdeydi ama şimdi işler değişti aldırlar zammı ve atamaları keyifleri yerinde şimdii
inşallahla maşallah evlenmiş belki adında bir çocukları olmuş.
SINIF ÖĞRETMENİ ARKADAŞLARIMIZ KIZMASIN AMA DİĞER BRANŞ ARKADAŞLARIMIZIN KONTENJANA TAKILMALARINA SEBEP OLDULAR.1999 MEZUNUYUM BRANŞIM ÖNEMLİ DEĞİL AMA ÖNEMSİZ LİK ANLAMINDA HAKIMIZI BİRİLERİNE VERDİLER VE BEN YİNE KONTENJANIN DIŞINDA KALDIM. ŞİMDİ SORUYORUM 14 SENEDİR BEKLEYEN BİR ADAYIM BU HAK MI?EĞER HAK ARAMAYLA İSE BU İŞLERİN SÜRECİ HAKKIMI ARIYORUM. SİYASİ OLARAK OLAYLARA BAKMADAN ŞEFFAV OLAN ÜLKE İNSANI İÇİN EN DOĞRU KARARDIR. UMARIM Kİ SAYIN DEVLET BÜYÜKLERİ BU KONUDA Kİ AYRIMCILIĞA BİR SON VERİR. HERLES NASIL ATANMIŞSA ORADA HİZMETİNİ DEVAM ETTİRİİR.
Bende 7 sene bekledim kardeş,sabırla peşini bırakma sonu süper inşallah.Ben beden eğitiminde 200-300 kontenjanlarla senelerce savaştım şükürki atandım.Allah sana inşallah nasip eder.
yandaş ol partiden adamınıbul puana filan bakılmıyor orayı tecih eden yok deyip kılfa uydurum adamları alıyola atanıyo bir yıl kadar raporla tatille geçiriyor adamı kanalıyla istediği okula nokta atama yapılyo bu ne düzen kim kimin hakkını yemiş kahrolsun akp düzen çok açık baris bu partizanlık türkiye cumhuriyetini batırır puan dı atamadı fasamosa adamı bul sözleşmeli öğretmen durma atama bekle garibim dayın amcan partizan değilse durma geçinmek için hırsızlıkyap nede olsa suç değil miş geçinmek ihtiyacı kadar almak yeni düzen yeni anaysasın akp nin
şubat ataması çok geç oluyor.. ama bazı öğretmen adayları için umut kaynağı..
bişeyde de yaptıgınız arkasında durun. iki ileri 5 geri. ne kadar sacma bir sistem ve program
Allah sizi bildiği gibi yapsın. bu nasıl bir haber ya. yalakalık ta bir yere kadar. cek, cak'larla haber yapıp bir de bunu büyük müjde diye veriyorsunuz. Yazıklar olsun sizlere...
baris secim yatırımı şubat atanma mrta oylar sandıkta sıcağı sıcağına
Öğretmen atamaları yapılırken tek sorulu bir sınav yapılsın.Soru şu olsun.En son okuduğunuz kitabın okunuş tarihi ve özeti nedir?Bakalım o zaman öğretmen bulabilecekmisiniz?Kitap okuyan öğretmenlerimin her zaman ellerinden öperim.
bunlar kadar lakayıt bı bakanlık yoktur sanırım eylulde okullar acılmıyormu mılletı atadınız dıyelım bu adam gıdıp ne ara yerlesecek ev tutacak esya alacak.kişileri hıc dusunmuyorsunuz
Bu nasıl bir yaklaşım tarzı anlamak pek mümkün değil geçen sene 52 bin atama bu sene ise 40 bin şimdi şubatta atama yapıcaz deniyor şubatta verceğniz 15-20 bini şimdi verin insanlar rahatlasın ve adaletsizlik olmasın bu sene en fazla maduriyet coğrafyada oldu bilginize.
bugün Zafer Bayramı. Milli olmayan eğitim bakanlığı sitesine bir bakının bir tek 30 Ağustos mesajı yok.daha fazla yoruma gerek yok. Nokta.
Okullar şubatta mı açılıyormuş. niye ağustosta bu işi bitirimezler. Bu ne saçma bir iş. Eylülde açılan okullara son anda atamalar yapılıyor yetmiyor birde şubatta. Şubata kadar geçen sürede boş geçen derslerde öğrenciler misket mi oynayacak
Türk insanının % 99 u( yüzde doksandokuzu) Yabancı dil bilmediği için Dünyadan bihaber yaşıyor.Bugün yabancı dil bilmiyorsanız işiniz,mesleğiniz ne olursa olsun hiçbirşey bilmiyorsunuz demektir.Ben biliyorum demek bile bilmediğinizin göstergesidir.Bu yüzden Okullarımızda yabancı dile ağırlık verelim.Ben üniversite okudum fakat yabancı dilim yok diyenler karşısında ben kahroluyorum.Bütün öğretmenlerimin ellerinden saygıyla öperim.
insanları niye mezun ettiniz devletinizin verdiği eğitim ve sınavlara güvenmiyor dunuz da
ali yazar veli bozar. şu öğretmen ve öğrenciler olmasa bu bakanlık daha kolay idare edilir ama neyse. koalisyon hükümetlerinde bile bu kadar çivisi çıkmamıştı.
Eliniz mahkum seçmler yaklaştı.Bu nedenle her yapılan mübah. Nabız yoklaması yapıyor veya öne çıkmaya çalışıyor müsteşar (KemalBey)., milletvekilliği kapabilirmiyim diye.2014 ve 2015 yılı ulufe dağıtma yılı olacan böyle biline.
Adaletli kadro dağılımı istiyoruz. yıllarca F K B mağdur oldu en az 500 er kadro verilmelidir.
olur çünkü seçim var
başlığa bak hizaya gel... öğretmene neden müjde oluyor anlamadım, öğretmenlik yaparken bir daha mı atanacak? öğretmen adaylarına büyük müjde deyin bari de doğru olsun haberiniz de.
Fizik kimya biyoloji bölümleri adaletli kadro dağılımı bekliyor. yıllardır mağdur ediliyoruz. en az 500 er kadro bekliyoruz.
Ne 500 ü ya kendindemisin sen en az 3000 er kadro olması lazım bu mağduriyetin giderilmesi için
İnşallah İngilizce'den ek atama 66 puana kadar düşer. Sayın Başbakanımız söz verdiyse, yapar diye düşünüyorum. Büyük bir umutla bekliyorum...
sınıf öğretmenliği okuyup millilik kontenjanından nasıl faydalanabilirim bu konu hakkında bilgisi olan varsa lütfen bilgilendirsin atamada öncelik var mı
Baslik ogretmen adaylarina olmaliydi
Diğer Haberler